Menu Zavrieť

Vysávače lístia

Vysávač listia

Obsah článku

Vysávače lístia, hoci ich názov prezrádza, čo vie, nemusia iba lístie vysávať, ale aj odfukovať. Okrem toho, čo mnoho ľudí nevie, vie aj vysávať piliny, pokosenú trávu, alebo aj čerstvý sneh a veľa iného. Dalo by sa teda povedať, že ide o multifunkčného pomocníka, ktorý poslúži na záhrade s upratovaním nečistôt. Dnes sa na tieto prístroje pozrieme a prezradíme si o nich všetko, čo by ste mali vedieť k samostatnému výberu.

Vysávače lístia: Rebríček TOP 10 najlepších vysávačov lístia podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších vysávačov lístia. Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré vysávače lístia predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 vysávačov lístia. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Pokiaľ vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie vysávače lístia zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadZnačkaTyp napájaniaVýkon (W)Objem koša (l)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Black & Decker GW3030Vysávač lístia Black & Decker GW3030Black & DeckerElektrický30005094,2Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4010-EVysávač lístia Fieldmann FZF 4010-EFieldmannElektrický26004539,27Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4050 EVysávač lístia Fieldmann FZF 4050 EFieldmannElektrický30004557,9Zobraziť v obchodoch
Gardena ErgoJet 3000 9332-20Vysávač lístia Gardena ErgoJet 3000 9332-20GardenaElektrický300045122,9Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4030-EVysávač lístia Fieldmann FZF 4030-EFieldmannElektrický30004533Zobraziť v obchodoch
Makita DUB362ZVysávač lístia Makita DUB362ZMakitaAkumulátorovýFúkanie196,4Zobraziť v obchodoch
MAKITA DUB363ZVVysávač lístia MAKITA DUB363ZVMakitaElektrický86050229,9Zobraziť v obchodoch
Hecht 9254Vysávač lístia Hecht 9254HechtBenzínový75050127,99Zobraziť v obchodoch
Husqvarna 125 BVXVysávač lístia Husqvarna 125 BVXHusqvarnaBenzínový80064,35329Zobraziť v obchodoch
Black & Decker GW3031BPVysávač lístia Black & Decker GW3031BPBlack & DeckerElektrický30007290,26Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétneho vysávača lístia od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Fukár alebo vysávač lístia a podľa čoho ho vybrať?

Prístrojov na spracovanie lístia a odpadu zo záhrady je hneď niekoľko a treba si pred kúpou jedného z nich overiť, či naozaj kupujete to, čo potrebujete. Nie je vysávač ako vysávač a nie je fukár ako fukár. Treba rozlišovať pomocníkov a my vám s tým tejto podkapitole pomôžeme. Existujú 3 druhy a to fukár, vysávač a multifunkčný prístroj.

Vysávače

O vysávačoch sa dnes bavíme v celom článku. Tento typ „odpratávača“ lístia a nečistôt zo záhrady je ideálny pre menšie záhrady, alebo aspoň záhrady s menej stromami. Každý vysávač do seba vysaje požadovaný produkt a ďalej ho ukladá do koša, ktorý je umiestnený za celým strojom. Existuje mnoho veľkostí, materiálov i funkcií, ktoré tento prístroj dokáže, a tak je len na vás, pokiaľ sa vám tento spôsob zdá najlepší.

Fukáre

Fukáre, hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že nedokáže vynahradiť prácu vysávača, je vhodný na iný typ záhrad. Keďže fukár od seba lístie odfúkava, je vhodný na väčšie objemy lístia a nečistôt, a navyše sa nemôže stať, že pri kontakte s väčším kusom sa prístroj pokazí. Navyše je práca s fukárom oveľa jednoduchšia a fyzicky menej náročná.

Kombinácia

Pokiaľ si nie ste istí nad výberom jedného, či druhého zariadenia nezúfajte. Je tu pre vás záchrana v podobe kombinovaného stroja. Navyše si môžete vybrať medzi prístrojom s duálnou, či výmennou tryskou.

  • Duálna tryska

Duálna tryska je umiestnená tak, že stlačením páky na prístroji môžete pohodlne vymeniť vťah vzduchu, alebo naopak odťah. Tak dosiahnete oba efekty. Takéto prístroje sú pomerne lacné, ľahko sa používajú, ale majú menší výkon a sklon k upchávaniu.

  • Výmenná tryska

Výmenná tryska, ako už vyplýva z názvu, sa musí pri každej zmene fungovania vymeniť za tú druhú. Pri prepnutí navyše musíte aj sňať a zas nabrať zberný vak. Výhodou týchto prístrojov je ale výkon.

Ako vybrať vysávač lístia?

Vybrať vysávač lístia nie je zas tak zložité, avšak pri žiadnom výrobku to nie je tak jednoduché, aby ste si mohli dovoliť jedným kliknutím zakúpiť náhodne vygenerovaný produkt. V dnešnom článku si teda povieme, aké druhy vysávačov sú na trhu dostupné, ďalej si popíšeme všetky dôležité parametre, na ktoré by ste mali pri výbere myslieť a ukážeme si aj funkcie, ktorými môže aj nemusí vysávač lístia disponovať. V spodnejšej časti toho článku si rozdelíme cenu do troch kategórií a prezradíme si, čo od akej sa dá očakávať. Ďalej si samozrejme predstavíme tie najlepšie a overené značky a produkty, ktoré my na Rebríčkátore odporúčame. Poďme na to.

Základné otázky pre výber vysávača lístia

Čo očakávate od prístroja?

Pred samotnou kúpou je dobré si vopred určiť, čo od vysávača lístia vlastne budete očakávať. Síce by sa dalo čakať, že sa bude jednať o vysávanie lístia a drobných nečistôt, ale čo tak aké veľké listy vám na záhrade rastú? Podľa toho musíte zvoliť úmernú veľkosť trubice. Alebo otázka susedstva – teda hluk, ktorý si môžete s prístrojom dovoliť robiť. Čo tiež cena v pomere s výkonom, alebo druhmi napájania, ktoré sa od seba líšia aj celkovou funkčnosťou. To všetko a oveľa viac si dnes povieme v tomto článku.

Akú veľkú máte záhradu?

Aj veľkosť záhrady je veľmi dôležitá, pretože ak si zaobstaráte (kľudne aj kvalitný) vysávač, ktorý bude mať slabý výkon, alebo malý zberný kôš, budete strácať akurát zbytočne drahocenný čas kvôli častým výmenám zberných košov, alebo dobíjaním batérie, či dolievaniu benzínu.

Koľko ste ochotní investovať do prístroja?

Cena zohráva úlohu, či už sa pozriete akýkoľvek produkt, alebo službu na trhu. Najdôležitejšie ale nie je zaobstarať si ten najdrahší produkt, ale zaobstarať si veľmi kvalitný produkt za rozumnú cenu. Teda riadiť sa parametrom cena/výkon.

Druhy vysávačov lístia

Elektrický vysávač

Elektrický vysávač je poháňaný na elektrinu vďaka svojmu káblu, ktorý môže byť pre mnoho záhradníkov veľmi prekážajúci. Tento produkt má však aj svoje výhody, a to pomerne vyšší výkon oproti svojim kolegom nižšie, a navyše ich zaobstaráte aj za nižšiu cenu. Tieto vysávače sú teda najvhodnejšie pre malé záhradky.

Akumulátorový vysávač

Akumulátorové vysávače sú jedny z najtichších prístrojov tohto typu. Svoju nevýhodu má však tiež, a to je batéria, ktorá je síce pohodlnejšia namiesto kábla, avšak musíte myslieť na jej dobíjanie a tiež občasnú výmenu. Pri tomto produkte teda dbajte na zvýšenú pozornosť pri parametri výdrž batérie a životnosť batérie.

Benzínový vysávač lístia

Tento produkt je najvýkonnejší a taktiež nemusíte myslieť na otravný kábel, ani na dobíjanie batérie. Ale ako každý produkt má aj svoje nevýhody, a to je hlučnosť. Ďalej je dobré spomenúť aj vyššiu hmotnosť a obstarávaciu cenu.

Vysávače lístia: RUČNÉ VS. RUKSAKOVÉ

Dovolíme si vás ešte zmiasť jedným rozdelením, a to na ručné vysávače lístia, alebo ruksakové vysávače lístia. Ako už vyplýva z názvu, je to umiestnenie prístroja na vašom tele pri práci. Pokiaľ zvolíte variant v ruke, musíte počítať s tým, že sa vám oveľa viac namôžu ruky, ale na druhú stranu máte o to väčší priestor na možnosti vo veľkosti prístroja a zberného koša. Pokiaľ zvolíte druhý variant, očakávajte menší prístroj opatrený popruhmi ako u batohu, ktoré bývajú veľmi pohodlné. Za svoje pohodlie pri práci však musíte počítať s menším zariadením aj s menším košom. Pokiaľ si však kupujete fukár, odporúčame zvoliť práve tento variant.

Parametre vysávačov lístia

Vysávač lístia: Príkon

Príkon je parameter, ktorý vždy dávame na prvé miesto a pozor! – Nejedná sa o výkon. Vysoký príkon teda nie vždy znamená vysoký výkon. To, aby ste mohli zhodnotiť vysoký výkon, musí mať okrem vysokého príkonu aj správnu konštrukciu, kvalitné materiály a dostatočné napájanie. Poďme ale späť k príkonu.

Príkon sa udáva v jednotkách Wattov (W) a udáva množstvo spotrebovanej energie. Pri príkone je nutné rozlišovať, či sa jedná o vysávač benzínový alebo elektrický. Elektrické modely by mali mať príkon aspoň 2 000 W, pri benzínových je možné zvoliť trochu nižší príkon. Pri benzínových strojoch navyše výrobcovia často uvádzajú priamo hodnotu výkonu, a to vo Wattoch alebo v „koniach“, čo poznáte podľa jednotky HP (1 kW sa pritom rovná 1,35 HP). Ideálny výkon pri benzínových prístrojoch začína na 1 000 W.

Sacia sila

Sacia sila udáva objem nasatého vzduchu, a to väčšinou v litroch za jednu sekundu, alebo v metroch kubických za jednu hodinu, alebo minútu. Zlatá stredná cesta je okolo 220 l/s (800 m3/h).

Rýchlosť vzduchu

Rýchlosť vzduchu, je vlastne rýchlosť fúkania smerom von a dovnútra z prístroja. Je to veľmi dôležitý údaj, na ktorý by ste rozhodne nemali zabúdať. Rýchlosť vzduchu sa udáva v jednotkách kilometer za hodinu, alebo v metroch za sekundu. Pri výbere by ste nikdy nemali klesnúť pod 200 km/hau výkonnejších strojov sa dá stretnúť aj s číslom 400 a viac. Vždy spozornite v prípade, že výrobca hodnoty sacej sily a rýchlosti vzduchu neuvádza (čo je typické pre neznačkové výrobky zo supermarketov), znamená to totiž, že sú príliš nízke a výkon týchto strojov je pre bežné použitie úplne nedostatočný. Na výrobkoch pritom často nájdete nadpriemerne vysoké hodnoty príkonu, ktoré ale nevypovedajú o ničom.

Objem zberného koša u vysávača lístia

Každý vysávač, či už na doma, alebo na záhradu je vybavený košom do ktorého sa nazbierané smeti ukladá. Najmenšie vrecia u vysávačov lístia sa vyrábajú vo variante 17 l, ale tie najväčšie potom môžu stúpnuť až na 60 l. Ak máte priemernú záhradu, optimálna bude 30 až 40 l.

Veľkosť a tvar sacej trubice

Každý vysávač, či fukár má aj trubicu, ktorá môže byť rôzne veľká. Pri výbere by ste sa teda mali porozmýšľať nad tým, aké veľké kusy, či listy budete vysávať, aby vám prístroj správne fungoval. Najčastejšou a tiež najlepšou voľbou je otvor s priemerom najmenej 15 cm.

Materiál vysávača lístia

Na lacnejších vysávačoch lístia najskôr nájdete väčšinu častí z plastu, čo nutne nemusí znamenať zle. Pokiaľ sa jedná o kvalitné a pevné plasty (ABS), hrá vám to do kariet ohľadom hmotnosti prístroja. Kvalitné a drahšie produkty majú množstvo častí z kovu, čo zaručuje väčšiu odolnosť a tým aj životnosť – nehľadiac na to, že to aj lepšie vyzerá.

Hmotnosť vysávača lístia

Hmotnosť, hoci sa môže zdať tento parameter nedôležitý, sa vám (ak naň nebude hľadieť) pekne vypomstí, a to v podobe boľavých rúk a chrbta. Tieto prístroje totiž môžu mať 1,5 kilogramu, ale aj pokojne 7 kilogramov, čo už sa prenesie. Najlepším variantom pre priemernú záhradu a tiež používateľa je prístroj od 2 do 4 kilogramov. Od hmotnosti sa tiež odvíja výkon, takže nie je žiaduce zas nutne kupovať ten najľahší prístroj.

Funkcie vysávačov lístia

Regulácia výkonu

Nie vždy bude potrebné ísť na plný výkon a funkcia regulácie výkonu vám ušetrí batériu, energiu, či palivo a navyše aj hluk, ktorý je s ohľadom na susedov občas dobré regulovať. U niektorých elektrických modelov táto funkcia môže chýbať.

Drviace zariadenie

Drviace zariadenie je jedno z najčastejších a tiež najdôležitejších funkcií, ktoré na trhu s vysávačmi lístia objavíte. Drvič je malý prístroj, ktorý je umiestnený medzi trubkou nasávania a zberným košom. Drví tak lístie a odpad a šetrí tak ako miesto v zbernom koši, tak aj prispieva rýchlejšiemu rozkladu bio odpadu. Efektivita drvenia sa uvádza v mulčovacom pomere nerozdrveného/rozdrveného odpadu (najčastejšie 10:1 alebo 16:1). U elektrických strojov ale dávajte pozor, tie sú totiž často obmedzené iba na drvenie suchého lístia, zatiaľ čo benzínové si poradia aj s vlhkým lístím, drobnými vetvičkami alebo trávou. POZOR! Akumulátorové prístroje túto funkciu nemajú.

Vysávanie

Hoci sa tu celý čas hovoríme o vysávačoch, dajte veľký pozor, aby ste si nekúpili iba fukár, alebo „multifunkčné zariadenie s absenciou vysávania.

Fúkanie

Fúkanie je základnou funkciou a jedná sa o funkciu, ktorú je tiež dobré zaobstarať aj pri vysávači lístia.

Príslušenstvo vysávačov lístia

Kolieska

Pokiaľ si zaobstaráte prístroj nad 4 kilogramy, mali by ste zvážiť možnosť koliesok, ktoré vám výrazne uľahčia manipuláciu. Také kolieska sú buď plastové, alebo gumové a sú umiestnené priamo na produkte, alebo si ho možno prikúpiť zvlášť.

Popruhy na nosenie

Podobne ako je to s kolieskami, je to tak aj pri popruhoch, ktoré vám tiež výrazne uľahčia manipuláciu a možno ich dostať rovno k produktu, alebo ich prípadne pokúpiť.

Prídavná rukoväť

Prídavná rukoväť je tiež veľmi praktická a hodí sa predovšetkým pri ťažších vysávačoch.

Nástavce

Niektoré modely sú vybavené rôznymi nástavcami. Medzi tie najčastejšie a najužitočnejšie patria napríklad prídavné hrable, kedy zhrabaný materiál rovno vysávate.

Údržba vysávača lístia

Údržba každého zariadenia je veľmi dôležitá činnosť, ktorú netreba zanedbávať. Základná údržba vysávačov lístia sa skladá z týchto krokov:

1) Vyliatie starého paliva z nádrže.

2) Vypláchnutie prázdnej nádrže. (Ďalej môžete zvážiť pridanie stabilizátora paliva)

3) Umytie vonkajšej strany celého karburátora a lopatiek ventilátora.

4) Očistenie celého zvyšku stroja.

5) Kontrola palivového filtra, potrubia, káblov a pripojenia.

6) Preskúšanie zapaľovacej sviečky (prípadná výmena).

Pokiaľ vysávač lístia nepoužívate

Aj keď prístroj nepoužívate, mali by ste sa zamyslieť nad jeho údržbou a správnym uskladnením napríklad v období zimy, kedy sa fukár, či vysávač nepoužíva. Existuje niekoľko úkonov, ktoré musíte urobiť, aby bol váš nástroj chránený, keď ho nepoužívate. Pokiaľ prístroj nepoužívate dlhšie ako jeden mesiac, mali by ste ho občas spustiť a hneď zas vypnú, motor a celý prístroj sa tak „rozpohybuje“ a nabudúce, až ho naozaj budete potrebovať, nebudete mať so štartovaním ospalého prístroja problém. V uzavretých priestoroch nikdy neuskladňujte zariadenie, so zostatkom benzínu.

1) Stabilizátor paliva – toto platí pre akékoľvek palivo zostávajúce v nádrži. Stačí ho pridať do paliva a premiešať.

2) Spustite motor – stabilizované palivo v motore takto pokryje interiér motora. Nechajte ho bežať dve minúty.

3) Znovu reštartujte – nechajte bežať motor, kým nespotrebuje zvyšné palivo. Keď už neviete znovu naštartovať, zazimovanie vysávača v uzavretom priestore je ukončené.

Cena vysávača lístia

Ako už bolo povedané v úvode dnešného článku, povieme si aj niečo k cenám. Tie si rozdelíme ako vždy do troch cenových kategórií a prezradíme si, čo od akej sa dá očakávať.

Cena vysávačov lístia do 40 € s DPH

V tejto cenovej kategórii narazíte na malé elektrické vysávače, ktoré postačia väčšine malých záhradkárov, ktorí vysávač používajú iba občas. Tieto vysávače síce nedisponujú vysokým výkonom, ani nemajú žiadne funkcie, ale službu určite urobia tiež.

Cena vysávačov lístia od 40 € do 400 € s DPH

Tu sa k elektrickým vysávačom pridávajú aj akumulátorové a benzínové. Tieto produkty bývajú zlatou strednou cestou pre drvivú väčšinu používateľov. Nájdete tu rôzne príkony a výkony, materiály aj funkcie a príslušenstvo. Zberný vak dosahuje objem cca 45 litrov, dodávané sú pohodlné ramenné popruhy a počítať môžete aj s vyššou rýchlosťou vzduchu nad 300 km/h.

Cena vysávačov lístia od 400 € s DPH a vyššie

Tieto vysávače lístia už bývajú veľký luxus a sú určené skôr na komerčné použitie. Bývajú veľmi objemné a taktiež výkonné. Ich veľký výkon a veľký kôš sú predurčené na údržbu rozľahlých plôch.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Top značky vysávačov lístia

Na trhu sa stretnete s veľmi veľkým záberom značiek, avšak my sme pre vás vybrali tie najlepšie zo všetkých, u ktorých máte istotu, že sa pri výbere nepomýlite:

Vysávače lístia Fieldmann

Fieldmann, aj keď sa to na prvý pohľad, či prečítanie nezdá, je čisto česká značka ponúkajúca náradie pre domáce, ale aj vonkajšie potreby. Značka je oproti ostatným pomerne nová a na trh s prvým produktom prišla až v roku 2011. Značka Fieldman ponúka veľmi široký výber vo všetkých sortimentoch tohto odvetvia a vyznačujú sa predovšetkým spoľahlivosťou a odolnosťou. Jeho dizajn je štylizovaný d dvoch farieb a to zelenej a žltej, a čo sa týka tvarov, jedná sa o veľmi pekné náradie, ktoré je prispôsobené správnej ergonómii.

Od značky Fieldmann si zakúpite predovšetkým tieto modely vysávačov lístia: Fieldmann FZF 4010-E, Fieldmann FZF 4030-E, Fieldmann FZF 4050-E, Fieldmann FZF 1001-0 a ďalšie modely vysávačov.

Táto značka je veľmi cenovo dostupná a produkuje jeden kvalitný kus náradia a stroja za sebou.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia Husqvarna

Husqvarna je veľmi známa značka s veľmi bohatou históriou. Firma bola založená v roku 1689 vo Švédsku a jedná sa o jednu z najstarších firiem zaoberajúcich sa o priemysel a priemyselné náčinie. Značka vyrába vonkajšie náradie a to predovšetkým na strihanie, sekanie a údržbu trávnika, záhrad a les. Značka sa volá po meste, v ktorom bola založená a doteraz je jej hlavným sídlom. Toto mesto sa volá Huskvarna a leží v južnej časti Švédska neďaleko Jönköpingu.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia Makita

Makita (celým menom Makita Corporation) je nadnárodná korporacia založená v Japonsku. Táto firma bola založená v roku 1915 a to v meste Andžó. Špecializuje sa na výrobu elektrického náradia, najmä na profesionálne pneumatické a demolačné kladivá a akumulátorové náradie. Továrne spoločnosti sú v Japonsku, Číne, USA, Kanade, Mexiku, Brazílii, Nemecku, Veľkej Británii a Rumunsku.

Táto firma má veľmi rozsiahly záber a vyrába produkty od drobného náradia po veľmi veľké stroje.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia Hecht

Značka Hecht (celým menom Hecht Motors) má známu ochrannú značku – Hecht – špecialista na záhradu. Táto spoločnosť bola založená v roku 1994 v Českej republike. Prvý výrobok od tejto značky vyšiel v roku 1998. Jednalo sa o sériu plotostrihov a píl. Svoj sortiment postupom rokov rozšírili av súčasnosti majú obrovský rozsah sortimentu.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia Kärcher

Táto spoločnosť je tiež veľmi dlhoročná značka, ktorú založil Alfred Käecher v roku 1935. Bolo mu vtedy 34 rokov a bohužiaľ si slávy svojej značky dlho neužil, pretože zomrel iba v 58 rokoch. Spoločnosť vznikla v Stuttgart- Bad Canstattu av roku 1939 sa presťahovala do Winnendenu. Táto značka sa prvotne zaujímala predovšetkým o pece a to predovšetkým na rozpúšťanie solí. V roku 1950 však prišla s úplne novým radom výrobkov na čistenie.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia Bosh

Firma Bosh je celosvetovo známa firma založená v Nemecku. Založil ju Robert Bosh a to už pred 130 rokmi! Bosh vyrába náradie, ale aj domáce spotrebiče, ktoré všetci dobre poznáme. Medzi jeho veľmi kvalitné produkty patria aj vysávače lístia. Od tohto výrobcu si môžete vybrať dostupné vysávače lístia ako na domáce použitie, tak aj na profesionálne použitie. Medzi najčastejšie predávané vysávače lístia od značky Bosch sa radia tieto produkty: Bosch ALS 25 0.600.8A1.000, Bosch GBL 18 V-120 Professional 0.601.9F5.100, BOSCH Universal Garden Tidy 06008B1000, Bosch ALB 36., BOSCH ALS 28 06008A1102, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.402, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.302, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.501 a ďalšie. Od značky Bosch si vyberiete najmä elektrické modely vysávačov na lístie pre vašu záhradu.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Top vysávače lístia – popis a hodnotenie najlepších vysávačov lístia

Vysávač lístia PARKSIDE PLS 3000 A1

Tento produkt vie fúkať aj vysávať a disponuje dôležitou funkciou drvenia, o ktorej už dnes bola reč. Má veľký sací otvor, čo je veľmi praktické a má aj vysoký výkon. Okrem týchto úžasných základných parametrov disponuje aj množstvom príslušenstva, medzi ktoré patrí aj popruh a rukoväť s mäkkým povrchom. Je veľmi objemný a jeho vrece poberie až 55 l.

Vysávač lístia Fieldmann FZF 4010-E

Vysávač lístia od značky Fieldmann je aj napriek svojej menšej veľkosti a nižšej váhe výkonný so svojimi 2600 w. Jedná sa o multifunkčný prístroj, ktorý vie nielen vysávať, ale aj fúkať a je ľahko regulovateľný. Tento vysávač má aj mnoho príslušenstva napríklad ako popruh, kolieska aj ergonomickú rukoväť.

Vysávač lístia Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS

Tento vysávač lístia pripomínajúci batoh, pretože sa nosí na chrbte, patrí medzi najlepšie produkty vďaka svojej multifunkčnosti a výkonu. Je ľahký a malý, ale nie nešikovný. Disponuje funkciami, ktoré sa budú hodiť každému záhradkárovi a poradia si s lístím, ale aj menšími kusmi nečistôt z vašej záhrady.

Vysávač lístia Gardena ErgoJet 3000 9332-20

Vysávač od spoľahlivej značky Gardena má mnoho výhod, medzi ktoré patrí nízka váha a menšie rozmery. Vysávač lístia disponuje mnohými funkciami ako napríklad ClickFit. Pomocou funkcie ClickFit ľahko zmeníte režim fúkania na režim vysávania. Pomer drvenia je šestnásť ku jednej. Zozbierané a spracované listy a nečistoty potom putujú do priestranného vaku. Navyše patrí medzi lacnejšie produkty a uspokojí väčšinu menších a stredných záhradníkov.

Vysávač lístia Fieldmann FZF 4030-E

Tento multifunkčný vysávač lístia dokáže vysávať, drviť aj fúkať a vďaka funkcii Soft Start sa postará o plynulý chod motora. Jeho objem dosahuje až 45 la mimo spoľahlivého prístroja obdržíte za jeho cenu aj popruh, ktorý značne uľahčí manipuláciu s prístrojom.

[ su_divider top=“no“ size =“1″]

Vysávače lístia: Pár slov o vysávačoch lístia na záver

Prečítali ste si článok o výbere nového vysávača lístia. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitný vysávač lístia, ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny vysávačov lístia v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorý vysávač lístia je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ho je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.