Menu Zavrieť

Vibračné plošiny

Vibračná plošina

Obsah článku

Vibračné plošiny sú v posledných rokoch veľkým hitom a ľudia ich v domácich prostredí používajú čím ďalej tým častejšie na rôzne spôsoby. Či už teda plánujete chudnúť bez väčšej námahy, nabrať pomaly, ale iste svaly bez natiahnutia, alebo sa jednoducho len udržiavať fit, je tento produkt stvorený práve pre vás.

Vibračné plošiny: Rebríček TOP 10 najlepších vibračných plošín podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších vibračných plošín. Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré vibračné plošiny predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 vibračných plošín. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Pokiaľ vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie vibračné plošiny zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadTypNosnosť (v kg)Nastavenie intenzityPočítačOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Vibro ShaperVibrační plošina Vibro ShaperDomáca plošina1003 stupneÁno154,4Zobraziť v obchodoch
HMS SVP01Vibrační plošina HMS SVP01Domáca plošina1503 stupneÁno119Zobraziť v obchodoch
Hop-Sport HS-050VS NexusVibrační plošina Hop-Sport HS-050VS NexusDomáca plošina12010 programovÁno91Zobraziť v obchodoch
Hop-Sport HS-080VS Nexus ProVibrační plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus ProDomáca plošina1208 stupňovÁno142Zobraziť v obchodoch
inSPORTline CharlesVibrační plošina inSPORTline CharlesStojanový12050 stupňovÁno619Zobraziť v obchodoch
Bestent Vibro shaper PROVibrační plošina Bestent Vibro shaper PRODomáca plošina1505 programovÁno125,9Zobraziť v obchodoch
inSPORTline RexabeltVibrační plošina inSPORTline RexabeltStojanový1005 stupňovÁno329Zobraziť v obchodoch
HMS SVP02Vibrační plošina HMS SVP02Domáca plošina15010 programovÁno149Zobraziť v obchodoch
Klarfit Vibe 3DXVibrační plošina Klarfit Vibe 3DXDomáca plošina12020 rýchlostíÁno169,9Zobraziť v obchodoch
HMS SVP05Vibrační plošina HMS SVP05Domáca plošina15010 programovÁno194Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétnej vibračnej plošiny od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Ako funguje vibračná plošina?

Vibračná plošina je veľmi jednoduchá a spína sa väčšinou jedným tlačidlom. Na plošine sa stojí a vašou jedinou úlohou je prestať rýchle vibrácie, ktoré z prístroja prúdia. Tieto vibrácie totiž napodobňujú pohyb tela pri chôdzi, ale niekoľkonásobne viac, a tak je toto „cvičenie“ oveľa efektívnejšie. Tieto vibračné plošiny napomáhajú rastu svalov a tiež páleniu tukov a stačí na nich stáť 15-20 minút denne. Vibračné plošiny sa však požívajú aj v niektorých prípadoch v zdravotníctve, a to napríklad u ľudí s prekonanou mozgovou príhodou, ktorí mávajú problémy s rovnováhou.

8 dôvodov prečo si kúpiť vibračnú plošinu

 1. Prispieva k správnemu prúdeniu krvi v tele
 2. Prispieva k rastu svalov
 3. Vibračná plošina páli prebytočné tuky
 4. Trénuje vašu rovnováhu
 5. Zlepšuje držanie tela
 6. Napomáha redukcii celulitídy
 7. Zvýšenie hustoty kostného tkaniva
 8. Znižuje svalovú bolesť

Pre koho je vibračná plošina určená?

O účinkoch vibračných plošín už sme si niečo málo povedali, ale poďme naše znalosti krapiet rozšíriť. Vibračné plošiny okrem napomáhania rastu svalov a pálenia kalórií vedia aj napomáhať v rehabilitácii a dokáže jej aj urýchliť. Veľmi dobre sa overila u pacientov po mozgovej mŕtvici, alebo napríklad s Parkinsonovou chorobou aj sklerózou multiplex. Ak však trpíte napríklad bolesťou chrbta, alebo podobnými bolesťami, je lepšie pred použitím skonzultovať zdravotnú nezávadnosť u svojho lekára.

Pre koho vibračná plošina určená nie je?

Nie pre každého by bola vibračná plošina vhodná, a hoci sa vás snažíme presvedčiť o perfektnosti týchto prístrojov, je tu aj jedno „ale“ a nebolo by dobré vás na toto ALE neupozorniť.

 • Tehotenstvo
 • Ľudia s trombózou
 • Ak máte čerstvé rany po operácii
 • Ľudia s umelými kĺbmi
 • Epileptici
 • S kýlou tiež nie!
 • Ženy s vnútromaternicovým telieskom
 • Ťažkí cukrovkári

Ako si vybrať vibračnú plošinu?

Práve v tomto prípade treba výber nevážiť na mince, ale na zdravotnú nezávadnosť, alebo naopak čistú účinnosť. Je potrebné zvoliť produkt, ktorý vám neublíži, ale pomôže. Prvým a aj jediným kritériom je teda vaša fyzička a zdravotný stav. Ak ste úplne zdravý človek, ktorý na vibračnej plošine bude stáť skôr rekreačných dôvodov, môžete si dovoliť zvoliť menej finančne náročný produkt. Ak patríte medzi športovcov, ktoré majú vibračnú plošinu ako súčasť náročných tréningov, je lepšie zvoliť aspoň zlatú strednú cestu priemerných cien. Avšak ak máte nejakú chorobu, alebo zranenie, je treba vôbec pred kúpou prediskutovať používanie s lekárom a na prístroji vôbec nešetriť.

V tomto článku si teda predstavíme všetky druhy a rozdelenia, s ktorými sa dá pri výbere stretnúť. Parametre, ktoré by ste mali poznať a ktoré sú veľmi dôležité. Ukážeme si aj ceny, ktoré si rozdelíme do troch cenových kategórií a predstavme si, čo od akej možno očakávať. Ako vždy si povieme niečo o najlepších značkách, ktoré vibračné plošiny vyrábajú a samozrejme si ukážeme aj tie najlepšie výrobky na slovenskom trhu s najlepším pomerom cena/výkon.

Druhy vibračných plošín

Typy vibračných strojov

Profesionálne vibračné plošiny

Profesionálne vibračné stroje majú oproti domácim oveľa vyššiu odolnosť konštrukcie a dokážu pojať obrovské nosnosti. Tento stoj je ale dosť veľký, ťažký a samozrejme drahý.

Domáce stojanové vibračné plošiny

Na rozdiel od holých plošín na tento madlá, ktoré sú skvelé v prípade, že má človek problém s rovnováhou. Stojanové vibračné plošiny sa vyskytujú aj pri profesionálnych strojoch, avšak tieto sú oveľa lacnejšie aj skladnejšie. Toto sa samozrejme aj prejaví na celkovej kvalite konštrukcie.

Domáca vibračná základňa

Tento typ je najobľúbenejší, pretože je lacný, pohodlný, a navyše veľmi skladný, avšak mohlo by sa stať, že tento prístroj nebude tak jednoduché ovládať, ako ste si mysleli. Bez madiel je veľmi ťažké sa zo začiatku na plošine udržať, a tak treba dosť trénovať. V niektorých prípadoch sa dokonca madlá dajú kúpiť samostatne.

Druhy vibrácií pri vibračných plošinách

Vyberať nemusíte iba z konkrétnych typov konštrukcií, ale aj podľa vibrácií, ktoré ten a ten prístroj vie využívať.

Oscilačná

Oscilačné vibračné plošiny sú jedným z najčastejšie využívaných vibrácií a ich hlavným cieľom je predovšetkým redukcia telesného tuku a orientujú sa na lymfatický systém. Systém funguje tak, že sa plošina na jednej strane dvíha a na druhej klesá, čím napodobní chôdzu a precvičí tak predovšetkým dolnú polovicu tela, ale aj chrbát.

Triplanar

Tento druh patrí skôr do profesionálnej sféry a používa sa predovšetkým na hustotu kostí a zvýšenie sily. Tento prístroj je veľmi náročný na cvičenie a rozhodne je lepšie doň zainvestovať viac kvôli bezpečnostným prvkom.

Duálny pohyb

Duálny typ, ako už názov napovedá, vie kombinovať dva typy vibrácií a stáva sa tak najlepším a najúčinnejším strojom v tejto kategórii.

Lineárne

Lineárne vibračné plošiny simulujú pohyb hore a dole a tento spôsob prispieva správnej cirkulácii krvi, alebo relaxácii svalov. Lineárne vibrácie je možné využiť u drahších väčšinou tzv. 7D strojov. Tie majú 3 motory a umožňujú vám využívať lineárne, vertikálne a oscilačné vibrácie.

Parametre vibračnej plošiny dôležité pre výber modelu

Motor

Kvalitný motor hrá pri vibračných plošinách hlavnú rolu vo funkčnosti, a tak naňho pozor. Nikdy by ste sa nemali ocitnúť pod 100 W. Zlatou strednou cestou považujeme hodnotu 300 W, čo vystačí ako na rekreačné účely, tak aj na kvalitné cvičenie.

Nastavenie rýchlosti

Táto skôr funkcia je veľmi praktickú, pretože si môžete rýchlosť regulovať a tak si na prístroj zvykať pomalšie. Tie najlepšie vibračné plošiny majú až 60 rýchlostí.

Amplitúda

Amplitúda je pojem označujúci hĺbku vibrácií a udáva sa v milimetroch. Je jasné, že čím väčší bude tento rozmer, tým hlbší a kvalitnejší bude váš tréning. S týmto parametrom sa viaže aj cena, takže čím vyššie je toto číslo, o to väčšia bude aj jeho cena.

Nosnosť a hmotnosť

Hoci sa to nemusí zdať ako obzvlášť dôležitý parameter, nie je to tak. Vibračné plošiny sú chúlostivé zariadenia, na ktoré si človek stúpa celou váhou, a tak treba myslieť aj na nosnosť prístroja. Čo sa týka hmotnosti prístroja je to rôzne. Zvyčajne nemývajú prístroje viac ako 12 kilogramov, ale pri lepších a drahších plošinách môže táto hodnota stúpať.

Konštrukcia vibračnej plošiny

Konštrukcia má hlavný vplyv na životnosť samotného produktu, a tak je vždy dobré voliť skôr kvalitnejšie, ťažšie a robustnejšie konštrukcie z kvalitných materiálov.

Rozmery vibračnej plochy

Pri ploche samotnej vibračnej plošiny platí, že čím väčšiu plochu zvolíte, tým lepšie sa vám bude cvičiť. Najmenší rozmer, s ktorým sa pravdepodobne stretnete je 53×38, čo je považované za náročné na cvičenie, preto voľte radšej väčšie plochy.

Prednastavené programy

Tu je lepšie sa riadiť pravidlom, že počet programov, nemusí nutne znamenať väčšiu kvalitu. Voľte teda skôr prístroje, kde je menej programov, avšak také, ktoré naozaj využijete.

Ovládanie vibračnej plošiny

Ovládanie býva veľmi jednoduché. Pri lacnejších plošinách sa stretnete skôr s jedným, či dvoma tlačidlami, pri lepších môžete naraziť na displej, ktorý vám umožní vibračnú plošinu nastaviť tak, aby pre vás bola perfektná. V niektorých prípadoch je možné naraziť aj na diaľkové ovládanie.

Vibračná plošina: Hlučnosť

Hlučnosť je tiež dôležitá, a hoci na vás vibračná plošina nebude revať, môže byť jej zvuk občas rušivý.

Dodatočné a praktické funkcie

Patria sem ergonomické madlá, pohodlné uchytenie, odolná konštrukcia alebo systém na vyrovnanie nerovností na podlahe.

Vibračná plošina a jej cena: Koľko by mala vibračná plošina stáť peňazí?

Ako už bolo povedané v úvode, v tejto kapitole si predstavíme ceny, ktoré si ako vždy rozdelíme do troch cenových kategórií a ukážeme si, čo od akej možno očakávať.

Cena vibračnej plošiny do 120 € s DPH

Najnižšia cenová kategória vám nutne nemusí vydať nekvalitný prístroj. Ide skôr o produkty bez madiel a prídavných funkcií. Ovládanie býva veľmi jednoduché as veľkými plochami ani výkonom to nebude preháňať. Ak to s cvičením myslíte vážne, bolo by lepšie siahnuť po kategórii o riadok nižšie.

Cena vibračnej plošiny od 120 € do 320 € s DPH

Táto cenová kategória je na našom webe prezývaná zlatá stredná cesta a je to tá najlepšia voľba pre domácnosti. Tieto produkty sú certifikované a je možné u nich naraziť na madlá a ďalšie prídavné funkcie. Tieto produkty disponujú buď ľahko ovládateľným displejom, alebo diaľkovým ovládačom, ktorý vám umožní nastaviť vibrácie podľa svojho.

Cena vibračnej plošiny od 320 € s DPH

Tieto vibračné plošiny síce možno zaobstarať aj do domáceho prostredia, avšak musíte počítať s veľkou hmotnosťou i rozmermi. Tieto stroje je možné stretnúť skôr vo fitness centrách. Tie najdrahšie plošiny môžu presahovať hranicu až 2 500 €.

TOP značky vibračných plošín

Vibračné plošiny HMS

Táto značka nielenže vyrába jeden fitness stroj za druhým, ale je preslávená svojou motiváciou zákazníkov k zdravému životnému štýlu. Táto značka vyrába už niekoľko desaťročí kvalitné prístroje s množstvom overených zákazníkov.

Vibračné plošiny Master

Značka Master vyrába skôr domáce fitness stroje, ktoré sú prispôsobené domácim prostredím aj svojou cenou. Tieto stroje sú veľmi kvalitné a nechýbajú u nich ani certifikácie.

Vibračné plošiny InSPORTline

Túto značku všetci dobre poznáme a minimálne každý z nás raz zazrel reklamu, či teleshopping v televízii. Táto značka už roky vyrába kvalitné prístroje nielen na cvičenie, ale aj za účelom rehabilitácie.

TOP 5 vibračných plošín: Hodnotenie, test a popis NAJ vibračných plošín

Vibračná plošina Vibro Shaper

Tento produkt je určený predovšetkým na naberanie svalov a redukciu tuku. Tento produkt okrem iného ponúka a 99 rýchlostí a 3 vibračné stupne intenzity. Jedná sa o klasický, ale napriek tomu veľmi kvalitný a obľúbený produkt, ktorý sa radí do TOP 5!

Vibračná plošina HMS SVP01

Tento prístroj sa tiež pýši tým, že napomáha k redukcii prebytočných tukových zásob aj tvorbe svalov. Avšak často ho kupujú aj ľudia za účelom rehabilitácie a zlepšenia krvného obehu a lymfatického systému. Dá sa teda povedať, že ide o multifunkčný a kvalitný produkt, ktorý využije úplne každý.

Vibračná plošina Duvlan Freesia

Tento prístroj sa oproti už spomínaným kolegom môže pýšiť extra veľkou plochou, čo ocenia hlave začiatočníci, starší ľudia a tiež ľudia s menšou rovnováhou a balancom. Produkt okrem iného ponúka množstvo užitočných programov a disponuje aj diaľkovým ovládaním.

Vibračná plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus Pro

Produkt Hop-sort vlastní všetky vyššie uvedené výhody. Nájdete tu dostatočnú plochu, niekoľko predvolených programov, ale aj možnosť nastaviť si plošinu podľa toho, ako vám to najviac vyhovuje. Ovládanie je riešené cez chytré hodinky, ktoré k prístroju dostanete.

Vibračná plošina inSPORTline Charles

Ako už bolo povedané, táto značka je jedna z najlepších, a tak by to bol hriech sem jeden z ich produktov nezaradiť. Jedná sa o bezchybný prístroj s mnohými funkciami, ktorý dokáže redukovať tuky, naberať svaly i slúžiť ako rehabilitačná pomôcka pre slabších jedincov. Vďaka rozsiahlosti možností bude vyhovovať každému. Stroj sa môže pýšiť hodnotami (amplitúda a frekvencia) vibrácií, ktoré sú obvyklé až u strojov pre komerčné používanie.

Vibračné plošiny: Pár slov o vibračných plošinách na záver

Prečítali ste si článok o výbere novej vibračnej plošiny. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitnú vibračnú plošinu, ktorá vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny vibračných plošín v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorá vibračná plošina je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ju je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.