Menu Zavrieť

Hotdogovače

Hotdogovač

Či už chcete párok v rožku, či hotdog predávať, alebo si len chcete raz za čas dopriať fastfood určite sa budete obzerať po nejakom tom hotdogovači. Na trhu existuje nepreberné množstvo týchto výrobkov, ktoré sa diametrálne líšia kus od kusu, preto sme si ro vás pripravili dnešný článok, v ktorom si povieme, ako si taký hotdogovač vybrať. Ukážeme si dnes aj všetky parametre, funkcie, príslušenstvo, ktoré je možné s hotdogovačom dostať. Ďalej si ako vždy predstavíme ceny, ktoré si ako vždy rozdelíme do troch cenových kategórií. Ďalej si samozrejme predstavíme TOP 5 PRODUKTOV aj TOP ZNAČKY. V poslednej kapitole sa budeme venovať najčastejším otázkam.

Hotdogovače: Rebríček TOP 10 najlepších hotdogovačov podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších výrobcov párku v rožku. Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré hotdogovače predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 hotdogovačov. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Ak vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie hotdogovače zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadPríkon (W)Počet párkov ktoré je možné pripraviťOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Gallet Gourmet MAH 502Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 5023801 až 12 párkov26,9Zobraziť v obchodoch
Gallet Dijon MAH 50Hotdogovač Gallet Dijon MAH 503801 až 12 párkov26,9Zobraziť v obchodoch
Orava HM-01Hotdogovač Orava HM-013651 až 6 párkov27,9Zobraziť v obchodoch
Sovio 9941Hotdogovač Sovio 99413401 až 6 párkov23,9Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 460Hotdogovač Guzzanti GZ 4604201 až 6 párkov103,8Zobraziť v obchodoch
Ariete 186Hotdogovač Ariete 1866501 až 2 párky43,8Zobraziť v obchodoch
ORAVA HM-03Hotdogovač ORAVA HM-031 až 6 párkov39,9Zobraziť v obchodoch
Beper BT150-YHotdogovač Beper BT150-Y7501 až 2 párky39,18Zobraziť v obchodoch
Clatronic HDM 3420Hotdogovač Clatronic HDM 34203501 až 14 párkov28,04Zobraziť v obchodoch
Klarstein Wurstfabrik Pro 550Hotdogovač Klarstein Wurstfabrik Pro 550550169,9Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz “ Zobraziť v obchodoch “ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétneho hotdogovača od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Použitie hotdogovača

Pri príprave párkov v rožku sa naplní miska na párky vodou, tak ako uvádza výrobca. Potom sa na misku umiestni nástavec na párky a vložíte doň párky a nádobku zatvorte. Na hrot na pečivo nabodnete rožok alebo bagetu , z ktorej ste odkrojili konček. Následne už len hotdogovač zapnete av prípade, že váš hotdogovač nie je vybavený funkciou automatického vypnutia, počkáte približne 6 až 8 minút, kým sa zahreje 6 párkov a až 18 minút, než sa zahreje 16 párkov. Za tento čas by mali byť vaše párky hotové. Keď dáte z hrotu dole pečivo, nedotýkajte sa ho, je totiž horúci.

Druhy hotdogovačov

Domáce

Tento typ je skôr určený pre „malovýrobu“ – teda skôr na domáce využitie. Párkovače sú k dostaniu v mnohých typoch a veľkostiach a poslúžia vám na prípravu až 18 párkov a na prípravu pečiva máte k dispozícii jeden alebo dva hroty. Hotdogovač je možné prirovnať k hriankovači. Do prístroja je možné vložiť párok alebo klobásu. Ako pečivo je možné použiť klasický rožok alebo bagetu. Pečivo pred vložením do prístroja rozrežete po celej jeho dĺžke. Potom už stačí stlačiť gombík a do niekoľkých minút vám všetko vyskočí pomocou automatického vyhodenia. Ďalej dáte údeninu do pečiva, doplniť zeleninovým šalátom, cibuľou, chilli papričkami, kyslými uhorkami, syrom alebo čímkoľvek iným a samozrejme pridať obľúbenú omáčku.

Komerčné

Na komerčné účely (predajné stánky atď.) môžete vyberať rovno z dvoch typov. Zakúpiť môžete klasickú podobu, kedy máte k dispozícii väčšiu nádobu na ohrev a 4 hroty na prípravu pečiva. Druhou možnosťou je potom zakúpiť väčší typ opekača, ktoré umožní pripraviť okrem klasických párkov aj rôzne druhy klobás. A k dispozícii máte aj samostatný nahrievač pečiva, ktorý disponuje niekoľkými tŕňmi.

Parametre pre výber hotdogovača

Príkon

Na trhu nájdete hotdogovač , ktorého príkon čiže spotreba elektrickej energie, sa pohybuje obvykle v hodnotách od 350 do 450 W. Samozrejme, pretože hotdogovač zrejme nebudete mať zapnutý nonstop každý deň, je jeho spotreba energie zanedbateľná. Príkon však ide ruka v ruke s výkonom, a tak, pokiaľ chcete, aby boli vaše hotdogy pripravené v krátkom čase, voľte výkonnejší prístroj, ktorý však bude mať aj vyšší príkon.

Objem nádoby na párky

Nádoba na varenie párkov je veľmi dôležitá a je podstatné sa na ňu zamerať, pokiaľ vám záleží na tom, aby ste hotdogov pripravili viac. Objem nádoby na párky nám teda prirodzene hovorí o tom, koľko párkov dokážeme naraz pripraviť . Nádoba slúži na tepelnú úpravu párkov v pare alebo priamo vo vode . Objem sa však neudáva bežne v litroch, ale hovorí práve o kusoch párkov, ktoré môžete do nádoby vložiť a naraz pripravovať.

Ovládanie a materiál hotdogovača

Aj ovládanie je v tomto príprave veľmi jednoduché. Najlacnejšie prístroje disponujú iba jedným tlačidlom. Drahšie typy umožňujú ohrievať párky a rožky oddelene. Tieto modely tak majú spínače dva. Na zapnutie prístroja vás upozorní svetelná signalizácia.

Párkovače sú vyrobené z niekoľkých materiálov. Lacnejšie modely majú telo a nádobu na ohrev párkov vyrobené z plastu. Drahšie spotrebiče sú nerezové a nádoba na ohrev môže byť plastová alebo sklenená. Hrot na prípravu pečiva je u všetkých typov oceľový.

Hroty na pečivo

Tu sa jedná o klasické roty na rožky, ktoré vidíme v drvivej väčšine u komerčných párkovačov . Počet hrotov je iný model od modelu. Počítajte však s tým, že čím väčšia nádoba a čím viac hrotov , tým väčší hotdogovač . Následne je tak toto zariadenie nie príliš kompaktné. Počet hrotov nie je až taký dôležitý, pretože ideálne je pečivo opiecť čerstvé a nenechať dlho čakať na párok. Stále je však lepšie mať hroty na pečivo minimálne dva. Existujú modely, ktoré majú hroty z nerezovej ocele bežne tri alebo štyri.

Funkcie hotdogovača

Najdôležitejšou funkciou (ako pri každom takomto spotrebiči) je poistka proti prehriatiu. Tá chráni pred poškodením samotný hotdogovač , ale aj vás. Niektoré, nie výhradne drahšie, modely sú vybavené reguláciou stupňov opekania pečiva. Prípadne sú vybavené automatickým časovačom, ktorý pečivo prestane v istom bode ohrievať. Množstvo modelov umožňuje aj prípravu iných pokrmov ako párkov. V nádobe môžete na pare či vo vode pripravovať zeleninu alebo iné pokrmy. V zásade tak máte zníženú náhradu za parný hrniec. Samozrejme, s menším objemom. V súvislosti s bezpečnosťou spomenieme ešte protišmykové nožičky. Ideálne, pokiaľ sú pogumované.

Údržba hotdogovača

Hotdogovač stačí zapnúť a počkať, kým sa zahreje. To trvá približne päť minút v závislosti od objemu nádoby a príkonu. Príprava sa opäť líši od počtu párkov, ktorý pripravujete. Pri menšom počte párkov šesť až desať je doba prípravy zhruba 8 minút. 12 až 16 párkov pripraví hotdogovač v priemere za 12 až 15 minút. Príprava pečiva na hrote netrvá dlhšie ako 3 minúty.

Ceny hotdogovača

Cena do 40 € s DPH

V tejto cenovej kategórii nájdete základné modely, ktoré sa hodia na občasné používanie a nevydržia až tak dlho. Ak bývate sami alebo len s partnerom a raz za čas si pripravujete hotdogy , tak si pokojne môžete vybrať z tejto cenovej kategórie.

Cena od 40 € do 80 € s DPH

Tieto hotdogovače sú zlatou strednou cestou a odporúčame túto kategóriu preskúmať. Stále nejde o nejaké vysoké čiastky, ale viete tu nájsť kvalitné zariadenie, ktoré zvládnu pripravovať aj niekoľko hotdogov častejšie.

Cena nad 80 € s DPH

Tu už sa stretávame s drahými prístrojmi, ktoré sú určené skôr na komerčné účely. Ide už o profesionálne zariadenia, ktoré sú schopné pracovať bez prestávky a nakupujú sa do reštaurácií a rôznych stánkov s občerstvením. Nachádzajú sa tu tiež zariadenia tesne nad hranicu 80 €, ktoré sa hodia do domácností s viacerými členmi, majú rôzne doplnkové funkcie a vyrobené sú z kvalitných materiálov.

Top 5 hotdogovačov

Hotdogovač Gallet Gourmet MAH 502

Ako prvý sa v rebríčku umiestnil – hotdogovač model Gallet Gourmet MAH 502 . Dopadol najlepšie v našom porovnaní. Hotdogovač Gallet je určený predovšetkým na domácu prípravu hotdogov. Nádoba na párky má dostatočný objem. To znamená, že v nej dokážete pripraviť až dvanásť párkov naraz.

Nemusíte tento hotdogovač využívať iba na ohrievanie párkov, možno v ňom uvariť aj vajcia alebo kukuricu.

Model je vybavený bezpečnostnou poistkou proti prehrievaniu. Tŕne na rozpečenie rožkov majú materiál z nerezovej ocele. Každý tŕň má samostatný vypínač, vďaka tomu nedochádza k plytvaniu elektrickej energie, pokiaľ chcete pripraviť iba jeden párok v rožku. Výhodou tohto hotdogovača je fakt, že sa dá umyť jednoducho v umývačke riadu.

U tlačidiel sú kontrolky, ktoré vám ukážu aktuálny stav ohriatia (vypnuté alebo zapnuté). Výkon / príkon tohto produktu je 380 Wattov. Hmotnosť párkovača je iba 1 kg a 18 g.

Model je vybavený 2 tŕňmi na rozpekanie rožkov. Ohrievanie párkov je oddelené. Nestane sa vám teda, že by vám párky popraskali, zatiaľ čo čakáte na rozpečenie rožkov.

Recenzie od zákazníkov na tento model hotdogovača sú pozitívne. Odporúčame jeho kúpu zvážiť.

Sencor SHM 4220

Ďalší model párkovača, tentoraz od značky Sencor. Celým menom sa hotdogovač volá Sencor SHM 4220. Je to hotdogovač na ktorom je možné pripraviť dva hotdogy naraz. Do nádoby môžete vložiť až 8 párkov. Ako pri predchádzajúcom modeli môžete toho variť v nádobe oveľa viac (vajcia, kukurice a pod.) Nevýhodou je, že model je vybavený len jedným tlačidlom. To ovláda vypínanie a zapínanie ohrievania.

Sencor SHM 4220 je lacným párkovačom, ktorý si môže dovoliť každý. Má nejaké svoje muchy. Napríklad už spomínané iba jedno tlačidlo.

Príkon je 380 W. Hmotnosť – 1 kg. Model obsahuje 2 tŕne na ohrievanie párkov.

Pokiaľ nevyužijete 2 tŕne na ohrievanie rožkov, môžete sa pozrieť aj na modelový rad 4210. Sencor SHM 4210 má vo výbave jeden tŕň a vďaka tomu je aj lacnejší.

Hotdogovač Guzzanti FC 460

Guzzanti sa vyznačuje štýlovými modelmi a týka sa to aj hotdogovača Guzzanti FC 460. Ak ste fanúšikmi retro designu, bude sa vám páčiť. Je to stolný hotdogovač . Výhodou je ľahká údržba, pretože je vyrobený z nerezu.

Párky ohrejete v praktickej sklenenej nádobe. Ako už je zvykom, môžete v ňom uvariť aj vajcia alebo kukuricu.

Príkon párkovača je 450 W. Vo výbave sú 2 tŕne na rozpečenie dvoch rožkov. Hmotnosť prístroja je cca 3,5 kg.

Profi párkovač NORDline HD-04 Hot Dog

NORDline HD-04 Hot Dog je párkovačom pre náročnejších zákazníkov. Môžete ho využiť aj v prevádzkach, pretože dokáže pripraviť až 4 párky v rožku naraz.

Plášť modelu je z nerezovej ocele. Teplotu ohrievania môžete jednoducho regulovať od 50 do 90 °C. Výhodou je, že sa dajú tŕne na rožky a ohrievanie párkov ovládať oddelene. 600 W je príkonom tohto modelu párkovača .

Na tento model sú pozitívne recenzie. Zakúpite ho za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 250€ s DPH, čo je celkom vysoká cena. V domácnosti vám budú stačiť oveľa lacnejšie modely.

Hotdogovač Ariete 186

Americké hotdogy sú ikonou. Tie vám pomôže pripraviť hotdogovač v americkom štýle – hotdogovač Ariete 186.

Čo všetko tento hotdogovač dokáže? Možno v ňom grilovať, opekať párky a najrôznejšie klobásy.

Dokáže nahradiť aj sendvičovač. Je to multifunkčný model, ktorý zvláda viac vecí naraz . Ak máte radi americký hotdog , je tento prístroj to pravé pre vás. Výroba amerického hotdogu v pohodlí domova nikdy nebola jednoduchšia s Ariete 186.

Top značky hotdogovačov

Čo sa týka značiek, tak na trhu s hotdogovačmi nie je veľká konkurencia a ani obrovský výber. Tým pádom to aj pre vás, ako spotrebiteľa, bude oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Neexistuje firma, ktorá by sa špecializovala iba na tento typ spotrebičov. My odporúčame, aby ste siahli po známych značkách, s ktorými už máte možno vy alebo vaši blízki nejaké skúsenosti. Určite neodporúčame neznáme a lacné značky. Firmy, ktoré sú známe a zároveň predávajú tieto spotrebiče, sú Sencor , Orava, Guzzanti , Gallet alebo Ariete. Profesionálne zariadenia v prevádzkach sú najčastejšie od značky Roller Grill.

Najčastejšie kladené otázky k výberu hotdogovačov

Čo všetko si môžem v hotdogovači pripraviť?

Závisí to od konkrétneho modelu. Niektoré umožňujú nielen prípravu párkov, ale aj vajíčok či zeleniny.

Aký je ideálny príkon hotdogovača?

Príkon sa pohybuje obvykle v hodnotách od 350 do 450 W. Pokiaľ chcete, aby boli hotdogy pripravené v krátkom čase, je potrebné si zvoliť prístroj s vyšším príkonom.

Oplatí sa investovať do profesionálneho hotdogovača?

Ide o stroj určený na profesionálne použitie. V prípade, že plánujete pripravovať hotdogy prakticky každý deň, prípadne ich budete pripravovať pre mnoho ľudí, oplatí sa doň investovať. Profesionálne hotdogovače bývajú výkonnejšie, kvalitnejšie, ale aj drahšie.

Hotdogovače: Pár slov o hotdogovačoch na záver

Prečítali ste si článok o výbere nového hotdogovača / výrobníka párka v rožku. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitný hotdogovač, ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny hotdogovačov v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorý hotdogovač je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ho je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.