Menu Zavrieť

Teplovzdušné fritézy

Teplovzdušná fritéza

Obsah článku

Máte radi dobré vyprážané hranolky alebo rezeň, ale desí vás množstvo spotrebovaného oleja, ktorý je, žiaľ, daňou za tieto dobroty? Našťastie existuje riešenie, a to teplovzdušná fritéza, ktorá dokáže pripraviť aj vyprážané hranolky, a to bez použitia veľkého množstva oleja.

Teplovzdušná fritéza sa stala hitom posledných desiatich rokov. Je vhodný pre tých, ktorí si chcú udržať štíhlu líniu alebo sa k nej chcú dopracovať, ale nechcú sa úplne vzdať takých pochúťok, ako sú pečené zemiaky alebo steak. Na prípravu týchto pokrmov v teplovzdušnej fritéze budete potrebovať len zlomok oleja v porovnaní s bežnou fritézou. Vo väčšine prípadov stačí na navlhčenie polievková lyžica a o zvyšok sa postará horúci vzduch. Vďaka tejto technológii bude fritéza pripravená na použitie rýchlejšie, pretože vzduch sa zohrieva ľahšie ako olej. Okrem toho je tento typ fritézy vhodnejší pre tých, ktorí hľadajú malý spotrebič, ktorý slúži ako rúra.

Teplovzdušné fritézy: Rebríček TOP 10 najlepších teplovzdušných fritéz podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších teplovzdušných fritéz. Vybrali sme ich na základe analýzy používateľských recenzií na Heureke a v najväčších českých e-shopoch, ktoré predávajú teplovzdušné fritézy. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 teplovzdušných fritéz. Tieto produkty sme potom zoradili do tejto tabuľky, ktorú môžete zoradiť podľa požadovaných parametrov. Ak vás napríklad zaujíma najnižšia cena, môžete si zoradiť najlepšie teplovzdušné fritézy podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľad fritézyObjem nádoby (v litroch)Príkon (W)Časovač?Displej?Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Delimano Air Fryer Pro 3,5lTeplovzdušná fritéza Delimano Air Fryer Pro 3,5l3,51400ÁnoNie54,9Zobraziť v obchodoch
Tefal EY 201815Teplovzdušná fritéza Tefal EY 2018154,21500ÁnoNie84,9Zobraziť v obchodoch
Jurhan & Co.KG Germany JR03Teplovzdušná fritéza Jurhan & Co.KG Germany JR033,61485ÁnoÁno62,95Zobraziť v obchodoch
TESLA AirCook Q60 XLTeplovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL61500ÁnoÁno103,9Zobraziť v obchodoch
Delimano TouchTeplovzdušná fritéza Delimano Touch51500ÁnoÁno89,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein AeroVital DeluxeTeplovzdušná fritéza Klarstein AeroVital Deluxe5,41700ÁnoÁno109Zobraziť v obchodoch
Klarstein VitAir TurboTeplovzdušná fritéza Klarstein VitAir Turbo91400ÁnoÁno119,9Zobraziť v obchodoch
DOMO DO 513 FRTeplovzdušná fritéza DOMO DO 513 FR5,51800ÁnoÁno104,2Zobraziť v obchodoch
TESLA AirCook Q30Teplovzdušná fritéza TESLA AirCook Q303,81300ÁnoÁno75,9Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5LTeplovzdušná fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L3,51500ÁnoÁno90,9Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávaciu stránku Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny z rôznych obchodov a prečítať si recenzie teplovzdušných fritéz od zákazníkov, ktorí už majú s týmto produktom skúsenosti.

Rozdiel medzi bežnou fritézou a teplovzdušnou fritézou

V klasickej fritéze, ktorú si pamätáme najmä z dávnejších čias alebo ktorá sa bežne používa v reštauráciách, sa jedlo pripravuje vložením do horúceho oleja. Hoci je vyprážanie rýchle, prehriaty olej nielenže vydáva nepríjemný zápach, ale produkuje aj karcinogénne látky.

Na druhej strane teplovzdušná fritéza, niekedy nazývaná aj teplovzdušný hrniec alebo zdravá fritéza, funguje na princípe horúceho vzduchu prúdiaceho cez fritézu, ktorý ohrieva vložené potraviny. Niektoré fritézy potrebujú jednu polievkovú lyžicu oleja na dosiahnutie dokonale chrumkavého a šťavnatého jedla, zatiaľ čo iné nepotrebujú ani kvapku. Digitálna teplovzdušná fritéza je síce drahšia ako bežná, ale ponúka širšie možnosti prípravy jedla. Mnohé bezolejové fritézy majú okrem fritovania horúcim vzduchom aj ďalšie funkcie, ako je pečenie, opekanie, grilovanie alebo varenie.

Ako funguje teplovzdušná fritéza?

Teplovzdušná fritéza je spotrebič, ktorý vám umožní stravovať sa zdravo bez toho, aby ste sa museli vzdať svojich obľúbených vyprážaných jedál. Tento spotrebič je v súčasnosti čoraz obľúbenejší a vyhľadávanejší. Svojím vzhľadom a funkciou pripomína klasickú fritézu, v ktorej sa jedlo smaží priamo v oleji. A to je ten zásadný rozdiel. V teplovzdušnej fritéze sa jedlo pripravuje cirkuláciou horúceho vzduchu, a nie v oleji.

Každé jedlo si zachováva svoju chuť a vôňu. Väčšina týchto zariadení nevyžaduje žiadny tuk, niektoré len minimum. Túto fritézu môžete použiť na prípravu rôznych jedál, ktoré bežne smažíte, pečiete, zapekáte alebo grilujete, od známych jedál rýchleho občerstvenia cez hlavné jedlá až po prílohy a dezerty. Takže si už nemusíte odopierať chrumkavé krídelká, steaky alebo hranolky. V teplovzdušnej fritéze pripravíte takmer všetko zdravo, chutne a rýchlo. Existuje veľa možností.

X dôvodov, prečo si vybrať teplovzdušnú fritézu!

  • Jedlo sa pripravuje rýchlejšie ako tradičným spôsobom.
  • Jedlo je chrumkavé, nie mastné ani príliš ťažké. Na vyprážanie nepotrebujete veľké množstvo oleja ako pri bežnej fritéze. Vaše chuťové poháriky si vychutnajú dokonalú chuť bez zaťaženia trávenia.
  • Ľahko sa umýva. Na rozdiel od bežnej fritézy sa teplovzdušná fritéza ľahko čistí. Niektoré časti možno dokonca umývať v umývačke riadu.
  • Smaženie v teplovzdušnej fritéze je takmer bez zápachu.
  • Rýchla príprava – fritéza je pripravená na vyprážanie už po niekoľkých minútach. V porovnaní s bežnou fritézou ušetríte čas.
  • Multifunkčné – na trhu sú multifunkčné fritézy, ktoré dokážu grilovať, piecť, rozmrazovať alebo dokonca sušiť ovocie.

Na čo si mám vybrať teplovzdušnú fritézu?

Pri výbere, či už teplovzdušnej fritézy alebo hojdacieho kresla, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad, ktoré vám výrazne pomôžu vybrať ten správny výrobok.

Dnes si tento proces ukážeme vo forme otázok, na ktoré je dobré poznať odpoveď ešte predtým, ako sa pustíme do samotného predstavovania typov, parametrov, funkcií, cien a ďalších zaujímavých informácií.

Ako často budete fritézu používať?

Majte na pamäti, koľko ľudí a ako často budete v tejto fritéze variť. Je rozdiel medzi varením pre pár a pre veľkú rodinu. Na príležitostné použitie postačí menší a kompaktnejší model, ale na pravidelné používanie sa hodí niečo robustnejšie a kvalitnejšie. Ak ste v domácnosti maximálne dvaja, vystačíte si aj s košom fritézy do 1 kg. Veľká rodina, napríklad 5 osôb, však bude potrebovať aspoň 2 kg kôš.

Správne parametre pre danú úlohu

Je dôležité, aby vám vyhovovali parametre teplovzdušnej fritézy, ktorú ste si vybrali. Našťastie je dnes trh natoľko rozvinutý, že je naozaj z čoho vyberať. V tomto článku zhrnieme všetky parametre, typy a funkcie a povieme vám, čo o nich potrebujete vedieť.

Typy fritéz

Halogénové fritézy

Ako už názov napovedá, tento typ fritézy je vybavený halogénovým svetlom, ktoré vytvára teplo a dokáže variť, smažiť alebo grilovať vložené potraviny. Jednou z výhod je, že produkuje svetlo a vďaka priehľadnému veku môžete vidieť, ako prebieha proces varenia. Nevýhodou je vyššia nákupná cena týchto výrobkov.

Statické fritézy

Statické fritézy sú pravým opakom. Horúci vzduch cirkuluje okolo potravín a pripravuje ich. Výhodou statických fritéz je nižšia obstarávacia cena. Možnou nevýhodou je nerovnomerné vyprážanie potravín. Tomu však môžete ľahko predísť tak, že vyberiete kôš a premiešate prísady. To si však vyžaduje trochu času. Ale nebojte sa, fritéza bez oleja si nevyžaduje príliš veľa vašej pozornosti.

Dynamické fritézy

Aj v dynamickej fritéze sa frituje pomocou prúdenia horúceho vzduchu. Dynamické fritézy však odstraňujú nedostatky statického typu tým, že počas varenia používajú lopatku na miešanie potravín. Jedlo sa tak uvarí rovnomernejšie a bez vášho zásahu. Za toto pohodlie si však priplatíte niekoľko sto korún.

Parametre teplovzdušných fritéz

Vykurovacie teleso

Ich úlohou je ohrievať vzduch na určitú teplotu a fúkať ho okolo vnútorného hrnca, aby sa zabezpečilo rovnomerné vyprážanie. Toto teleso musí byť zároveň schopné fungovať ako vykurovacie teleso pre rúru, na ktorú sa teplovzdušná fritéza zvyčajne môže premeniť.

Teplovzdušná fritéza a jej veľkosť

Veľkosť teplovzdušnej fritézy ide ruka v ruke s veľkosťou koša, t. j. objemom potravín, ktoré môžete vo fritéze naraz pripraviť. To je určite dôležitý parameter, najmä ak máte menšiu kuchyňu. S veľkosťou súvisí aj hmotnosť spotrebiča. Objemnejšie teplovzdušné fritézy majú opäť vyššiu hmotnosť. Budete fritézu po každom použití odkladať do zadnej skrine? Potom sa určite pozrite na jeho hmotnosť. Musíte však sledovať aj objem, čo je dôležité pre fritézu bez tuku.

Materiál teplovzdušnej fritézy

Môžeme preskúmať materiál vonkajšieho plášťa aj vnútornej misky. Vo všeobecnosti je však väčšina produktov na trhu veľmi podobná. Materiál plášťa je takmer vždy plastový a len výnimočne sa vyskytujú modely z nehrdzavejúcej ocele. Ak váhate nad takýmto výrobkom, pravdepodobne vás poteší jeho vyššia odolnosť. Zvážte však aj hmotnosť, najmä pri objemnejších fritézach môže byť náročné ich premiestňovať.

Pokiaľ ide o vnútornú nádobu, vedú nepriľnavé materiály. Vďaka tomu sa jedlo v teplovzdušnej fritéze zriedkavo pripáli.

Objem teplovzdušnej fritézy

Objem kontajnera v kg

Kapacita nádoby v kg udáva, koľko jedla možno vo fritéze naraz pripraviť. 4 porcie vážia približne 1,4 kg, ale vždy je užitočné mať nejakú rezervu pre prípad, že pripravíte viac porcií na rodinnú oslavu. Kapacita fritovacích košov sa pohybuje od 0,7 do 3 kg. Pri výbere majte na pamäti aj to, že čím častejšie fritujete, tým častejšie musíte meniť aj olej. Z tohto hľadiska sa oplatí vyprážať väčšie množstvo naraz namiesto vyprážania niekoľkých malých dávok.

Objem oleja

Najmenšie fritézy majú objem 0,5 litra a najväčšie až 4 litre oleja. Nastavte objem podľa množstva jedla, ktoré potrebujete vyprážať naraz, alebo podľa počtu členov domácnosti. Dobrým východiskom je vedieť, že 1,5-litrová fritéza pripraví približne 4 porcie hlavného jedla.

Výkon fritézy

Výkon týchto spotrebičov sa pohybuje od 900 do 1 800 W. Najnižší výkon sa vyskytuje len v niekoľkých prípadoch. Najčastejšie sa však stretávate s výkonom v rozmedzí 1 300 – 1 500 W. Tento výkon postačuje na rýchle zahriatie.

Čas zahrievania

Fritézu, ktorá je pripravená na použitie do 3 minút od zapnutia, možno považovať za rýchlu. Presný čas nahrievania však nájdete len na niektorých modeloch, takže vám nezostáva nič iné, ako sa riadiť výkonom a množstvom oleja. Čím vyšší je príkon a čím menší je objem, tým rýchlejšie sa fritéza zohreje.

Dĺžka prívodného kábla

Fritéza potrebuje pevnú základňu, na ktorej bude stáť, preto sa pred kúpou uistite, že viete, kde budete fritézu používať, a zmerajte vzdialenosť k najbližšej zásuvke. Potom podľa toho vyberte dĺžku napájacieho kábla. Koniec koncov, bolo by dosť nepraktické vyťahovať predlžovací kábel zakaždým, keď ho používate. Šnúry väčšiny modelov sú dlhé 80 až 120 cm.

Maximálna hmotnosť potravín

Objem a veľkosť súvisia aj s maximálnou hmotnosťou potravín, ktoré možno vo fritéze naraz pripraviť. To sa líši nielen od výrobku k výrobku, ale aj podľa typu pripravovanej zložky. Maximálna hmotnosť zemiakových lupienkov je zvyčajne uvedená v technických špecifikáciách. V návode sú potom uvedené podrobnejšie informácie napríklad o príprave mäsa, zeleniny alebo sladkých jedál. Približné hodnoty sa pohybujú medzi 1 a 2 kilogramami.

Funkcie teplovzdušnej fritézy

Termostat

Základné modely fritéz majú zvyčajne prednastavenú teplotu 190 °C alebo dve teploty, medzi ktorými môžete prepínať. Pokročilejšie stroje sú vybavené termostatom. Teplotu si môžete nastaviť sami, zvyčajne v rozmedzí od 80 °C do 200 °C.

Digitálny displej

Modely s displejom vás budú informovať o aktuálnom nastavení, teplote a mnohých ďalších veciach. Digitálny displej je veľmi užitočný. Presne uvidíte, čo sa so zariadením deje a ako a čo práve robí. Vybrať si môžete aj modely s intuitívnym LCD displejom, ktorý je naozaj veľmi prehľadný pre každého používateľa. Digitálny displej sa väčšinou nachádza na drahších modeloch teplovzdušných fritéz.

Odnímateľnosť nádoby

Pri ponorných fritézach možno celú fritézu vybrať a umiestniť do umývačky riadu alebo do umývadla pod tečúcou vodou, čo uľahčuje jej údržbu.

Časovač

Kvalitnejšie fritovacie hrnce umožňujú nastaviť začiatok, koniec a dĺžku fritovania. Po uplynutí zvoleného času sa spotrebič automaticky vypne. V polovici varenia vás môže upozorniť aj zvukovým signálom, aby ste jedlo premiešali. Pri niektorých modeloch je dokonca odnímateľný, takže si ho môžete vziať so sebou do inej miestnosti.

Prednastavené programy

V závislosti od kvality a náročnosti fritézy sú k dispozícii aj voliteľné prednastavené programy. Zvyčajne ich je 6-9, ale môžete nájsť aj iný počet. Sú praktické pri výbere konkrétneho druhu jedla, keď stačí stlačiť príslušný program a fritéza urobí zvyšok za vás. Ak fritéza túto funkciu nemá alebo ak vám nastavené programy nevyhovujú, môžete teplotu alebo čas nastaviť manuálne podľa svojich požiadaviek.

Pozorovacie okno

Niektoré fritézy majú okienko na kontrolu vyprážaných potravín. Pomocou tlačidla zdvihnite fritovací kôš z oleja a skontrolujte úroveň fritovania cez okienko bez toho, aby ste museli fritézu otvoriť.

Automatické vypnutie

Bezpečnostná poistka, ktorá kontroluje vnútornú teplotu fritézy a oleja. Ak by dosiahla limitné hodnoty, jednotka sa automaticky vypne, aby sa zabránilo poškodeniu a vznieteniu oleja.

Umývanie v umývačke riadu

Ak chcete ušetriť čas pri čistení fritézy, vyberte si model vhodný do umývačky riadu. Na umývanie vnútornej nádoby alebo koša fritézy použite umývačku riadu.

Jednoduché vypúšťanie oleja

Výmena oleja je špinavá práca, preto sa oplatí investovať do modelu s hadicou na vypúšťanie oleja.

Automatické miešanie

Horúcovzdušné fritézy Dynamic sú vybavené funkciou automatického miešania. Takže môžete všetko nechať na fritéze, aby počas varenia miešala jedlo za vás. Jedlo sa uvarí rovnomernejšie.

Možno použiť viacero fritovacích košov

Niektoré fritézy ponúkajú možnosť fritovania vo viacerých košoch naraz. Takto môžete vyprážať napríklad cibuľové krúžky spolu so steakmi tak, že košík s krúžkami vyberiete o niečo skôr. Sofistikovanejším spôsobom je vyprážanie v dvoch samostatných nádobách, kde môžete okrem času vyprážania regulovať aj teplotu.

Oneskorený štart

Potrebujete začať variť o niekoľko hodín? Funkcia odloženého štartu vám to umožňuje. Ráno môžete pripraviť a naložiť potraviny a v čase obeda začať variť.

Bezpečnosť teplovzdušných fritéz

Ako viete, fritéza sa zahrieva na vysokú teplotu. Preto by mala mať aj bezpečnostné prvky, ktoré chránia nielen vás, ale aj samotnú fritézu a v neposlednom rade aj váš domov. Patrí medzi ne automatické vypnutie v prípade, že zabudnete vypnúť fritézu, ochrana proti prehriatiu a kvalitný chladiaci systém. Všetky časti fritézy by mali byť tiež izolované, čo znamená, že aj počas varenia bude spotrebič zvonku čo najteplejší, ale nebude vrieť.

Cena teplovzdušných fritéz

V tejto kapitole sa budeme venovať trom cenovým kategóriám, do ktorých možno teplovzdušné fritézy zaradiť.

Cena teplovzdušnej fritézy do 60 EUR

Aj za tieto peniaze môžete určite získať kvalitnú fritézu bez oleja. Určite bude statická, bude mať menší objem, menej funkcií a vychytávok (napr. môže chýbať displej alebo sklenené veko), ale na druhej strane za tieto peniaze bude určite stačiť na občasné vyprážanie.

Cena teplovzdušnej fritézy do 120 EUR

Zlatá stredná cesta, kde za rozumné peniaze získate skvelého kuchynského pomocníka. Okrem základnej funkcie „vyprážania“ vám horúci hrniec z tejto cenovej kategórie poslúži aj na varenie, pečenie, zapekanie atď. Väčšina týchto fritéz už má moderný displej, diely sa dajú umývať v umývačke riadu a ich kapacita postačuje pre minimálne štvorčlennú rodinu.

Cena teplovzdušnej fritézy nad 120 EUR

Najdrahšia cenová kategória. V tejto cenovej hladine, ktorá je najvyššia, nájdete rôzne modely a typy teplovzdušných hrncov. Tento tovar sa snaží byť najlepší.

Tieto spotrebiče sú najlepšie vybavené a stretnete sa v nich aj s veľkým objemom a výkonom, vďaka čomu pripravíte jedlo o niečo rýchlejšie ako s lacnejšími modelmi. Pri týchto modeloch sa stretnete aj s väčším množstvom príslušenstva, ktoré vám uľahčí prípravu mnohých druhov vyprážaných jedál. Jedlo sa pripravuje bez prebytočného tuku. Tieto modely sa zvyčajne dajú umývať v umývačke riadu. Tieto modely ponúkajú aj rôzne príslušenstvo a majú dobré hodnotenia zákazníkov. Môžete v nich ihneď smažiť a piecť bez akýchkoľvek prekážok. Modely majú dobrú a zároveň šetrnú spotrebu energie.

Údržba teplovzdušnej fritézy

Niektoré modely teplovzdušných fritéz ponúkajú možnosť umývania jednotlivých častí v umývačke riadu. Výrobca túto možnosť vždy uvádza v popise alebo v príručke konkrétneho výrobku. Ak sa vaša fritéza nedá umyť týmto spôsobom, nerobte si s tým starosti. Takmer všetky modely používajú nepriľnavý povrch, ktorý sa veľmi ľahko čistí. Potrebujete len handričku, vodu a čistiaci prostriedok, ako keď doma bežne umývate riad. Nechajte ho uschnúť a odložte ho. Takto je spotrebič pripravený na ďalšie použitie.

Kedy vymeniť olej

Ak sa zdá, že olej zapácha, nepriaznivo ovplyvňuje výslednú chuť jedla alebo pri vyprážaní vydáva výpary, vymeňte ho. Ak vo fritéze vyprážate morské plody, ryby alebo iné aromatické potraviny, olej absorbuje ich vôňu, ktorá sa potom prenáša na ostatné potraviny. Po prvom vyprážaní olej vymeňte alebo ho použite znova, ale len na ryby a morské plody.

Výmena filtra

Vďaka filtrom proti mastnote a zápachu je používanie fritézy pohodlnejšie. Pachový filter zabezpečuje, že po použití fritézy nie je celý byt cítiť po vyprážaných jedlách. Pomocou olejového filtra sa ľahko zbavíte kúskov strúhanky a iných zvyškov oleja.

Často kladené otázky o teplovzdušných fritézach

Kde kúpiť teplovzdušnú fritézu?

Na nakupovanie odporúčame službu Heureka, kde si okrem základných parametrov môžete preštudovať aj recenzie používateľov a porovnať ceny v jednotlivých obchodoch.

Aký druh prípravy potravín umožňujú teplovzdušné fritézy?

Aj tie najlacnejšie modely dokážu pripraviť hranolky alebo inak upravené zemiaky. Používajte ich na prípravu vyprážaných a zapekaných pokrmov. Drahšie typy sa dajú použiť na pečenie alebo grilovanie a v najsofistikovanejších fritézach možno pripravovať aj dezerty.

Vo väčšine prípadov sú súčasťou balenia každého typu aj praktické kuchárske knihy, ktoré môžete na začiatku použiť ako inšpiráciu. Keď sa so zariadením zoznámite, môžete začať experimentovať.

Teplovzdušná fritéza a skúsenosti?

Používatelia majú s teplovzdušnými fritézami veľmi dobré skúsenosti. Na diskusných fórach tento typ fritézy chvália. Páči sa im, že ide o multifunkčné zariadenia, ktoré okrem vyprážania umožňujú aj grilovanie alebo pečenie. Väčšina modelov totiž obsahuje ďalšie príslušenstvo (napr. grilovací rošt alebo špíz), ktoré umožňuje prípravu jedla rôznymi spôsobmi.

Je jedlo z teplovzdušnej fritézy rovnaké ako z bežnej fritézy?

Pokrmy nie sú rovnaké ako z bežnej fritézy. Nesmažia sa na oleji, ale pečú sa ako v rúre. Preto nepočítajte s chrumkavou strúhankou.

Aké sú najlepšie značky teplovzdušných fritéz?

Medzi najlepšie značky a výrobcov teplovzdušných fritéz patria Delimano, Tefal, Sencor, Philips, Rohnson a Princess.

Teplovzdušné fritézy: Top 5 teplovzdušných fritéz – popis a recenzie fritéz

Teplovzdušná fritéza NOVA 180150

Objem 3,2 l

Funkcie – časovač, displej, regulácia teploty, vyberateľná nádoba

Príkon-1 500 W

Počet fritovacích košov-1

Minimálna teplota – 80 °C

Maximálna teplota-200 °C

Počet programov-8

Control-Digital

Hĺbka-370 mm

Šírka – 300 mm

Výška-320 mm

Hmotnosť-5 kg

Princess 182025 Digitálna fritéza XXL

Maximálna kapacita – 4,5 l

Termoregulácia – áno

Odnímateľný kontajner-ano

Zobrazenie – áno

Časovač – áno

Filter – nie

Priehradka na káble – nie

Príkon – 1500 W

Tefal ActiFry Genius FZ7600 teplovzdušná fritéza

Objem-1.2 l

Funkcie – časovač, termostat, displej, vyberateľná nádoba, odložený štart, automatické programy

Príkon-1 350 W

Materiál kontajnera – Nelepivý povrch

Počet fritovacích košov-1

Minimálna teplota – 70 °C

Maximálna teplota-220 °C

Počet programov-9

Control-Digital

Hĺbka-433 mm

Šírka – 303 mm

Výška 238 mm

Fritéza Delimano

Objem fritovacieho koša – 4,2 l

Výkon fritézy – 1500 W

Časovač/minúta-ano

Regulácia teploty – áno

Displej – bez displeja

Materiál nádoby – nepriľnavý povrch

Šírka výrobku-27,8 cm

Výška výrobku-33,3 cm

Hĺbka výrobku-33,8 cm

Teplovzdušná fritéza Domo DO469FR

Zväzok-4 l

Funkcie – možnosť umývania v umývačke riadu, časovač, termostat, displej, regulácia teploty, vyberateľná nádoba, automatické programy

Príkon-1 500 W

Materiál kontajnera – Nelepivý povrch

Počet fritovacích košov-1

Minimálna teplota – 80 °C

Maximálna teplota-200 °C

Počet programov-8

Control-Digital

Hĺbka-378 mm

Šírka – 283 mm

Výška-331 mm

Najlepšie značky teplovzdušných fritéz

Teplovzdušné fritézy Sencor

Značka Sencor pochádza z Japonska. Spoločnosť sa zaoberá predajom a výrobou spotrebného tovaru a bola založená v roku 1969. Od 90. rokov 20. storočia vlastní túto značku česká spoločnosť Fast CR, ktorá predáva množstvo cenovo dostupných spotrebičov. Okrem iných spotrebičov si v nej môžete kúpiť aj teplovzdušné hrnce Sencor. Nájdete u nich veľmi jednoduché aj trochu pokročilejšie teplovzdušné fritézy. Modely Sencor sú všade na sklade.

Od tejto spoločnosti si môžete zakúpiť mnoho nástrojov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Môžete si tak zakúpiť modely s rôznym vybavením a funkciami. Hlavnou výhodou tejto značky je prijateľná cena, ktorá je dostupná naozaj pre každého. Spoločnosť Sencor ponúka cenovo dostupné teplovzdušné fritézy, ktoré nepotrebujú takmer žiadny olej. Medzi najpredávanejšie fritézy od spoločnosti Sencor patria Sencor SFR 5320WH, SFR 3220 WH alebo SFR 3220WH. Jedlá pripravené vo fritézach Sencor budú chutiť skvele. Dokážu usmažiť veľa hranolčekov.

Teplovzdušné fritézy Tefal

Spoločnosť Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla panvicu s nepriľnavým povrchom. Podieľa sa na výrobe mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú krásne, kvalitné a cenovo dostupné. Od spoločnosti Tefal si môžete zakúpiť cenovo veľmi výhodné teplovzdušné fritézy, ktoré umožňujú pohodlnú prípravu jedla. S fritézami Tefal môžete fritovať zdravo. Tieto produkty nájdete na sklade takmer všade. Tefal nájdete v predaji – zľavové akcie. Predávajú sa za prijateľné ceny.

Teplovzdušné fritézy Philips

Známa holandská spoločnosť Philips sa zaoberá výrobou mnohých produktov v oblasti elektroniky. Napríklad slúchadlá, adaptéry, počítače, zubné kefky, nabíjačky, tlačiarne, rádiá, zastrihávače, projektory, reproduktory, antény, žiarovky, kamery, holiace strojčeky, mp4, audio a mnoho ďalšieho vrátane teplovzdušných fritéz.

Spoločnosť Philips bola založená v roku 1891 v Eindhovene. Spoločnosť pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Od spoločnosti Philips si môžete kúpiť niekoľko modelov teplovzdušných fritéz. Všetky výrobky majú pekný a čistý dizajn. Vďaka dostupnej cene a peknému dizajnu vám teplovzdušné fritézy Philips určite neurobia v kuchyni hanbu. Modely Philips ponúkajú dobrý výkon a majú nízku spotrebu energie.

Teplovzdušné fritézy: Niekoľko slov na záver

Prečítali ste si článok o výbere teplovzdušnej fritézy. Dúfame, že vám náš tím na Žebříčkátor.cz s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitnú teplovzdušnú fritézu, ktorá bude fungovať dlhé roky bez jediného problému.

Pozrite si tabuľku na začiatku článku a kliknite na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, používateľské recenzie, odborné recenzie a porovnať ceny teplovzdušných fritéz v rôznych obchodoch.