Menu Zavrieť

Kozmetické kufríky

Kozmetický kufrík

Každá žena používa nejaký typ kozmetických prípravkov. Či už sa jedná o prípravky pre osobnú hygienu alebo o dekoratívnu kozmetiku. Aby ste nemali kozmetické prípravky rozmiestnené po celom byte, ale prehľadne uložené a súčasne pripravené na cestovanie, kúpte si kozmetický kufrík . Všetko potrebné tak budete mať na jednom mieste a nebudete kozmetiku hľadať v zásuvkách a musieť pod rozostavanými kozmetickými proprietami na toaletnom stolíku zložito utierať prach. Kozmetiku v kufríku budete mať prakticky uloženú a prehľadne roztriedenú.

Kozmetické kufríky: Rebríček TOP 10 najlepších kozmetických kufríkov podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších kozmetických kufríkov . Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré kozmetické kufríky predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 kozmetických kufríkov. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Pokiaľ vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie kozmetické kufríky zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Dielle Kozmetický kufor 255 B 01Kozmetický kufrík Dielle Kozmetický kufor 255 B 0138,12Zobraziť v obchodoch
TecTake 401069Kozmetický kufrík TecTake 40106941,99Zobraziť v obchodoch
NANI kozmetický kufrík NN73 BlackKozmetický kufrík NANI kozmetický kufrík NN73 Black19,99Zobraziť v obchodoch
NANI NN78 XL Unicorn BlueKozmetický kufrík NANI NN78 XL Unicorn Blue33,99Zobraziť v obchodoch
NANI kozmetický kufrík NN77 Unicorn 3DKozmetický kufrík NANI kozmetický kufrík NN77 Unicorn 3D29,5Zobraziť v obchodoch
NANI kozmetický kufrík NN76 Pink Aurora 3DKozmetický kufrík NANI kozmetický kufrík NN76 Pink Aurora 3D29,5Zobraziť v obchodoch
Dielle Kozmetický kufor 471-B-05Kozmetický kufrík Dielle Kozmetický kufor 471-B-0532,49Zobraziť v obchodoch
NeoNail Kozmetický kufor Motýlik StriebornáKozmetický kufrík NeoNail Kozmetický kufor Motýlik Strieborná26,9Zobraziť v obchodoch
Unicorn Kozmetický kufrík ružový 603-10Kozmetický kufrík Unicorn Kozmetický kufrík ružový 603-1029,95Zobraziť v obchodoch
Top-nechty Kozmetický kufrík unicorn 18483Kozmetický kufrík Top-nechty Kozmetický kufrík unicorn 1848329,9Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétneho kozmetického kufríka od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Prečo si zaobstarať kozmetický kufrík?

 • Kozmetiku máte prehľadne uloženú na jednom mieste.
 • Nedochádza k znečisteniu stolíkov kozmetickými prípravkami.
 • Kozmetiku máte v kufríku pripravenú na cestovanie.
 • Zbavíte sa lapačov prachu v podobe rozostavenej kozmetiky na stolíku.

Aký by mal byť kozmetický kufrík?

 • Kufrík musí zodpovedať vášmu životnému štýlu.
 • Veľkosť kufríka by mala byť úmerná množstvu kozmetiky, ktorú v ňom chcete mať uloženú.
 • Vnútorný priestor by mal mať potrebné množstvo priehradok, aby ste do nich prehľadne roztriedili všetky svoje kozmetické prípravky a ďalšie veci, ktoré chcete mať po ruke – napríklad písacie potreby, dokumenty atď.
 • Kufrík, ktorý je určený predovšetkým na cestovanie, by mal byť odolný a dobre sa prenášať.
 • Kufrík by sa mal ľahko zatvárať aj otvárať.
 • Mal by byť vyrobený z ľahko udržiavateľných materiálov.
 • Mal by byť dostatočne odolný proti presiaknutiu, ak by došlo k vyliatiu kozmetických prípravkov.

Typy kozmetických kufríkov

Kozmetické kufríky je možné rozdeliť na klasické kufríky určené na domáce použitie a kufríky na kolieskach na použitie profesionálne.

Klasické kozmetické kufríky

Klasické kozmetické kufríky sú kufríky rôznych veľkostí, tvarov, farieb a materiálov s viac či menej členitým vnútorným priestorom na prehľadné uloženie kozmetických prípravkov a pomôcok. Kufrík si vyberte taký, aby ste doň pohodlne uložili a roztriedili všetky svoje kozmetické prípravky. Pretože sa jedná o kufrík, ktorý budete chcieť mať pravdepodobne doma po ruke a na viditeľnom mieste, mal by zodpovedať aj štýlu vašej domácnosti.

Kozmetické kufríky môžu byť taktiež súčasťou cestovnej sady. Súprava batožiny je vyrobená v rovnakom dizajne a často kozmetický kufrík je možné k cestovnému kufru pripevniť popruhmi. Obmedzíte tak riziko, že počas cesty kufrík niekde zabudnete.

Pokiaľ cestujete často a máte väčšie množstvo kozmetiky, oplatí sa zaobstarať si cestovný kufrík na kolieskach, ktorý je už podobný profesionálnym cestovným kufríkom.

Profesionálne kozmetické kufríky na kolieskach

Profesionálne kufríky sú veľké voľne stojace cestovné kufríky na kolieskach, ktoré môžu byť vybavené kódovaným zámkom. Kozmetika je tak bezpečne zamknutá a nedostanú sa vám do kufríka všetečné deti, ani zlodeji. Profesionálny kufrík by mal mať kolieska, pevné madlo a ramenný popruh. Niektoré modely môžu disponovať aj nožičkami, zrkadlom alebo blooth . Kufríky sú určené predovšetkým na profesionálne použitie kozmetičkami, manikérkami alebo kaderníčkami.

Kufríky na kolieskach sú vyrobené z pevných materiálov a majú spevnené hrany. Vnútro je potiahnuté hrubšou vrstvou látky, ktorá chráni obsah kufríka pred nárazmi. Kufríky sú vybavené praktickými posuvnými priehradkami na prehľadné uloženie všetkých vecí. Väčšie predmety, ako napríklad fén, žehlička na vlasy alebo UV lampa, sa ukladajú do spodnej časti kufríka.

Vnútorný priestor kozmetického kufríka

Najdôležitejším parametrom u kozmetického kufríka je usporiadanie vnútorného priestoru. Mal by byť pomocou vyberateľných priehradok zorganizovaný tak, aby ste v ňom mali všetku kozmetiku prehľadne roztriedenú a ľahko dostupnú.

Kozmetický kufrík: Materiál

Materiál, z ktorého je kufrík vyrobený, je dôležitým parametrom predovšetkým pokiaľ budete často cestovať. Aby ste obsah kufríka ochránili pred poškodením, mal by byť vyrobený z vysoko odolných materiálov so zosilnenou ochranou rohov. Rohy by mali byť opatrené plastovými alebo kovovými krytkami, ktoré zabránia prasknutiu kufríka pri páde na hranu.

Telo kufríka

Vrúbkovaný plast

Výhody

 • Pružný
 • Lacný

Nevýhody

 • Náchylný na prasknutie
 • Rýchlo sa ošúcha a stratí farbu

Hliník

Výhody

 • Vysoko odolný voči nárazom
 • Tvarovo aj farebne stabilný

Nevýhody

 • Vyššia cena

Niektoré modely môžu byť vyrobené z odolného polykarbonátu alebo vodeodolného textilného materiálu.

Vnútro kufríka

Vnútro kufríka by malo byť potiahnuté vrstvou odolnej látky, ktorú možno ľahko vyčistiť, pokiaľ dôjde k jej znečisteniu kozmetickými prípravkami.

Dizajn

Vďaka širokému množstvu rôznych tvarov, veľkostí, usporiadaní a materiálov kufríkov, si môžete vybrať taký, ktorý bude presne zodpovedať vašim potrebám aj estetickým nárokom. Môžete tak siahnuť po elegantnom čiernom, šedom alebo striebornom kufríku, po kufríku v pastelových farbách alebo ozvláštnenom pestrými vzormi.

Údržba kozmetického kufríka

Aby vám kozmetický kufrík slúžil čo najdlhšie a tiež čo najdlhšie dobre vyzeral, je nutné venovať pozornosť jeho pravidelnej údržbe.

 • Vonkajší povrch vždy stačí utrieť vlhkou handričkou.
 • Vnútro kufríka vyčistíte vlhkou hubkou so šetrným prípravkom na škvrny.
 • Nepoužívajte agresívne čistiace prípravky ani ostré alebo drsné kefy či hubky.
 • Kufrík vyčistite čo najskôr po jeho zašpinení, pokiaľ je možné škvrny dobre odstrániť.
 • Vlhký kufrík nechajte dobre preschnúť na vzduchu. Sušenie sa nesnažte urýchliť jeho položením na radiátor, mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu.
 • Na cestách môžete kufrík zabaliť ešte do fólie a zabrániť tak jeho ušpineniu poškriabaniu.

Cena kozmetických kufríkov

Ceny kozmetických kufríkov začínajú na 8 eur a môžu sa vyšplhať až takmer k 800 eur. Ich cena sa odvíja od veľkosti kufríka, dômyselnosti členenia vnútorného priestoru, materiálu a jeho ďalšieho vybavenia.

Cena kozmetického kufríka do 20 € s DPH

Najlacnejšie kozmetické kufríky sú menšie kufríky na domáce použitie, vyrobené z textilu alebo z tvrdeného plastu. Nedisponujú príliš členitým vnútorným priestorom ani vyberateľnými priehradkami. Sú vhodné na umiestnenie na kozmetický stolík alebo na uloženie kozmetiky na cestách. Tieto lacnejšie kufríky však nie sú vybavené popruhmi na jednoduchšie prenášanie ani kolieskami. Kufrík je potrebné uložiť do cestovnej batožiny.

Cena kozmetického kufríka od 20 € do 80 € s DPH

Kozmetické kufríky strednej cenovej kategórie ponúkajú široké spektrum výrobkov na domáce použitie, na cesty, ale tiež už základné kufríky pre profesionálne kozmetičky, manikérky alebo kaderníčky. Kufríky sú vyrobené z pevných materiálov, disponujú popruhmi pre pohodlné prenášanie a dômyselne riešeným vnútorným priestorom.

Cena kozmetického kufríka nad 80 € s DPH

Drahšie kufríky sú určené predovšetkým na profesionálne použitie. Majú veľkorysý priestor a mnoho vyberateľných priehradok, kvalitný nosný systém, kolieska, pevné madlo a prídavný ramenný popruh. Sú vyrobené z vysoko odolných materiálov, ktoré zvládnu aj nešetrné zaobchádzanie. Najdrahšie modely môžu byť vybavené zrkadlom s osvetlením, nožičkami a bluetooth .

Recenzie, popis a hodnotenie najlepších kozmetických kufríkov

NANI dvojdielny kozmetický kufrík NN038 Black 3D

Veľký dvojdielny kozmetický kufrík je optimálny na uloženie všetkých potrebných pomôcok pre kozmetičky alebo kaderníčky. Môžete ho však využiť aj na domáce použitie alebo na cesty, pokiaľ máte väčšie množstvo kozmetiky a túžite po odolnom kufríku, do ktorého sa vám všetko zmestí. Vrchná časť kufra je samostatne oddeliteľná. V hornej časti kozmetiku prehľadne roztriedite do pojazdových priehradok. Prenášanie kufra uľahčuje popruh pripevniteľný k rámu kufra.

Kufrík je vyrobený z masívneho hliníka odolného proti nárazom. Na zvýšenie odolnosti má vystužené rohy. Vnútro kufra je lemované čiernym zamatom. Do kufríka sa vám zmestí kozmetika aj UV lampa. Kufrík je uzamykateľný, čo ochráni jeho obsah pred zlodejmi.

Výhody

 • Vysoká odolnosť
 • Dostatočne priestranný
 • Ľahký

Nevýhody

 • Žiadne

NANI kozmetický kufrík NN58 – Silver Matt

Rozkladací kozmetický kufrík NANI je vďaka svojej hliníkovej konštrukcii a vystuženým rohom veľmi odolný, napriek tomu však ľahký. Vnútro kufríka je potiahnuté čiernym zamatom. Vnútorné priehradky obsahujú vyberateľné organizéry. Pre bezpečnosť je možné kufrík uzamknúť.

Výhody

 • Dostatočne priestranný
 • Pekný vzhľad

Nevýhody

 • UV lampa sa do dolnej časti zmestí iba natesno

NANI dvojdielny kozmetický kufrík NN47 – Pink

Dvojdielny kozmetický kufrík NANI je stredne veľký kufrík vhodný na domáce použitie aj pre kozmetičky alebo manikérky. Môžete si zvoliť z troch farebných variantov. Konštrukcia je vyrobená z masívneho hliníka a doplnená vystuženými rohmi. Vrchná časť kufríka je samostatne oddeliteľná so štyrmi samostatnými priehradkami lemovanými čiernym zamatom.

Výhody

 • Priestranný
 • Odolný
 • Ľahký

Nevýhody

 • Žiadne

NANI kozmetický kufrík NN52 – Čierny

Rozkladací kozmetický kufrík NANI ponúka skvelý pomer ceny a výkonu. Je vyrobený z odolnej hliníkovej konštrukcie, napriek tomu je však ľahký a dobre sa s ním teda manipuluje. Odolnosť zvyšujú jeho zosilnené rohy. Vnútorný priestor aj horné 4 priehradky sú vyplnené čiernym zamatom. Vďaka menším rozmerom je kufrík kompaktný a dobre skladný. Pre bezpečnosť sa dá kufrík uzamknúť.

Výhody

 • Pomer cena/výkon
 • Odolnosť
 • Elegantný vzhľad

Nevýhody

 • Žiadne

NANI kozmetický kufrík NN63 – Holographic Silver

Rozkladací kozmetický kufrík NANI je ľahký a vďaka svojej hliníkovej konštrukcii dostatočne odolný. Vnútorný priestor je vyberateľný a obsahuje organizéry, do ktorých roztriedite svoje kozmetické doplnky. Vnútorný priestor je vyplnený zamatom. Atraktívnosť kufra dodáva jeho originálna holografická farba. Kufrík je možné kľúčom uzamknúť.

Výhody

 • Odolnosť
 • Dostatok priestoru
 • Vyberateľné priehradky

Nevýhody

 • Pri zatváraní je potrebné dávať pozor, aby ste nezničili rohy kufríka

NANI dvojdielny kozmetický kufrík NN50 – Silver Diamond

Dvojdielny kozmetický kufrík NANI NN50 je vhodný pre profesionálov aj na domáce použitie. Vaša kozmetika je vďaka kvalitnej konštrukcii z masívneho hliníka a vystuženým rohom, dobre chránená pred nárazmi. Vrchná časť je samostatne oddeliteľná. Jej štyri priehradky sú olemované čiernym zamatom. Vonkajšia časť kufríka sa krásne trblieta a kufrík je tak nielen praktickým, ale aj elegantným doplnkom.

Výhody

 • Dostatočne priestranný
 • Vysoká odolnosť
 • Luxusný vzhľad

Nevýhody

 • Vnútorná látka trochu púšťa čierne chĺpky

Kozmetické kufríky: Pár slov o kozmetických kufroch na záver

Prečítali ste si článok o výbere nového kozmetického kufríka. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor.sk s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitný kozmetický kufrík , ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny kozmetických kufríkov v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorý kozmetický kufrík je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ho je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.