Menu Zavrieť

Masážne pištole

Masážna pištoľ

Neexistuje človek, ktorého by nikdy nebolela žiadna časť tela, v ktorej sa nachádza sval. Preto si každý z času na čas rád dopraje masáž týchto partií. Ale čo ak sa vám nechce ísť k masérovi?

Je to spoľahlivé riešenie, ktoré je overené časom. Masážna pištoľ vám v pohodlí domova poskytne rovnaký luxus a relaxáciu ako v každom salóne.

Zoznam zdravotných výhod je naozaj dlhý:

 • Uvoľnenie svalového napätia a odstránenie bolesti
 • Prekrvenie svalov
 • Pomoc pri hojení jaziev
 • Stimulácia krvného obehu
 • Urýchlenie rehabilitácie po úraze
 • Zníženie tvorby kyseliny mliečnej
 • Podpora regenerácie tkanív

Masážné pištole: Porovnanie TOP 10 najlepších masážnych pištolí podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších masážnych pištolí. Vybrali sme ich na základe analýzy používateľských recenzií na Heureke a v najväčších slovenských e-shopoch, ktoré masážne pištole predávajú a majú na sklade. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 masážnych pištolí. Tieto produkty sme potom zoradili do tejto tabuľky, ktorú môžete zoradiť podľa požadovaných parametrov. Ak vás napríklad zaujíma najnižšia cena, môžete si najlepšie masážne pištole zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Malatec 14714Masážna pištoľ Malatec 1471434,88Zobraziť v obchodoch
Malatec 9678Masážna pištoľ Malatec 967868,4Zobraziť v obchodoch
Powermat PM-MAS-1800GMMasážna pištoľ Powermat PM-MAS-1800GM58,66Zobraziť v obchodoch
TMN Masážna pištoľMasážna pištoľ TMN Masážna pištoľ21,9Zobraziť v obchodoch
P.R.C. Profesionálny ručný masážny prístrojMasážna pištoľ P.R.C. Profesionálny ručný masážny prístroj23,99Zobraziť v obchodoch
inSPORTline RondysMasážna pištoľ inSPORTline Rondys94,7Zobraziť v obchodoch
inSPORTline BitigoMasážna pištoľ inSPORTline Bitigo73,1Zobraziť v obchodoch
FyzioGun Strong VIMasážna pištoľ FyzioGun Strong VI69,9Zobraziť v obchodoch
ActivePlus AP1Masážna pištoľ ActivePlus AP124,99Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Yunmai Pro Basic Massage GunMasážna pištoľ Xiaomi Yunmai Pro Basic Massage Gun138,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávaciu stránku Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny z rôznych obchodov a prečítať si recenzie na konkrétnu masážnu pištoľ od zákazníkov, ktorí už majú s týmto produktom viac skúseností.

Ako používať masážnu pištoľ?

 • Pred priložením masážnej pištole na určitú časť tela ju zapnite.
 • Vyberte si miesto, ktoré potrebujete masírovať, a jemne ho naneste.
 • Pohybujte ním pomaly okolo svalu a nevyvíjajte tlak.
 • Masírujte jedno miesto aspoň 30 sekúnd. Ak máte veľmi stuhnutý sval, môžete ho v tomto bode podržať 5 sekúnd a potom pokračovať v pohybe.
 • Masáž je forma relaxácie, preto sa nenechajte ničím rušiť a vytvorte si čo najpríjemnejšiu atmosféru.

Pri výbere masážnej pištole odporúčame zamerať sa na nižšie uvedené faktory.

Ako si vybrať masážnu pištoľ?

Cenová dostupnosť a kompaktné rozmery tohto masážneho prístroja umožnili fitnes trénerom účinne a rýchlo uvoľniť stuhnuté svaly a prispieť k lepšej regenerácii po tréningu. Použitie masážnej pištole však nie je obmedzené len na tréningové účely. Po konzultácii s odborníkom môžete vhodným používaním masážneho prístroja dosiahnuť celkovú úľavu od svalového napätia, uvoľniť bolestivé uzly v kritických svalových oblastiach, zlepšiť krvný obeh, výrazne urýchliť regeneráciu po intenzívnom tréningu a znížiť opuchy končatín.

Pred kúpou masážnej pištole je dobré vedieť, na základe čoho sa rozhodnúť. Preto stručne a vecne popíšeme najdôležitejšie parametre, na ktoré je dobré sa pred kúpou zamerať.

V tomto článku vám preto predstavíme všetky parametre, ktoré je dobré poznať pred vlastnou kúpou masážnej pištole. Pozrieme sa aj na ceny, ktoré ako vždy rozdelíme do troch cenových kategórií. V posledných kapitolách sa tiež pozrieme na najlepšie produkty a značky v tejto kategórii a odpovieme na najčastejšie kladené otázky.

Parametre masážnej pištole

Výkon a amplitúda (zdvih)

Srdcom každej masážnej pištole je jej motor. Informáciou, ktorá poskytuje asi najdôležitejší obraz o schopnostiach motora, je tzv. frekvencia. Opisuje intenzitu, pri ktorej je motor schopný pracovať. V praxi hovoríme o počte vibrácií/úderov hlavy za minútu. Čím vyššie číslo, tým intenzívnejšia masáž. Štandardný rozsah pre väčšinu zariadení je od 1 200 do 3 400 vibrácií za minútu. Pri výbere masážneho prístroja odporúčame siahnuť po modeloch s hornou hranicou aspoň 2 000 oscilácií za minútu. Frekvencia motora priamo ovplyvňuje výkon. Udáva sa v Hz (hertzoch), ale výrobcovia tento údaj nie vždy výslovne uvádzajú. Vaša pozornosť by sa mala zamerať najmä na uvedenú frekvenciu (alebo rýchlosť).

Ďalším veľmi dôležitým parametrom je zdvih (amplitúda). Udáva sa v milimetroch (mm) a pištole majú najčastejšie zdvih v rozmedzí 7 až 12 mm. Čím vyšší je zdvih, tým lepšie dokáže prístroj preniknúť do svalu, a teda dôkladnejšie masírovať.

Ovládanie intenzity masážnej pištole

Každá schopná vibračná pištoľ by mala mať možnosť regulovať intenzitu vibrácií. Zmena sa najčastejšie vykonáva pomocou tlačidiel na zadnej strane zbrane. V závislosti od výrobcu je možné na trhu nájsť zariadenia, ktoré majú na výber 4, 10 alebo dokonca viac úrovní20 vibrácií.

Nenechajte sa však oklamať – viac možností nemusí nevyhnutne znamenať lepší produkt. Existujú aj drahé a špičkové zbrane, ktoré obsahujú menej ako 10 úrovní. Vždy záleží na výrobcovi, ako konkrétne optimalizuje rýchlostné programy pre ich praktické využitie.

Životnosť batérie

Batéria v masážnych pištoliach je batéria, ktorú je logicky potrebné pravidelne nabíjať. Nie všetky však majú dostatočnú výdrž, aby vám poskytli dlhotrvajúcu hĺbkovú masáž viacerých častí. V takom prípade by ste museli zariadenie počas masáže dobíjať, čo je dosť nepríjemné. Preto je dobré tento údaj sledovať a po skončení masáže zariadenie pravidelne dobíjať.

Kvalita konštrukcie masážnej pištole

Aby bola masáž účinná, je potrebné zbraň držať viac ako 30 minút. O to viac sa oplatí, keď má zariadenie dobre navrhnutú konštrukciu. Rukoväť musí byť dostatočne pevná, aby ju mohli ľahko uchopiť aj osoby s väčšími rukami. Dôležité je aj optimálne vyváženie ťažiska. Kladie dôraz na správnu konštrukciu systému tlmenia vibrácií, aby vás ruka nebolela ani pri dlhodobej masáži. Z tohto dôvodu sa oplatí navštíviť kamennú predajňu a vyskúšať si zariadenie na vlastnej koži.

Pri výbere skontrolujte aj umiestnenie dôležitých ovládacích prvkov od spúšte uzávierky až po nastavenie rýchlosti. Všetky musia byť počas masáže ľahko prístupné.

Masážna pištoľ a jej dizajn

Dizajn pištole úzko súvisí s pohodlím pri používaní. Pištoľ budete počas masáže držať v ruke pomerne dlho a nepohodlná pištoľ, ktorá sa vám navyše môže šmýkať v spotenej dlani, vás môže nakoniec odradiť od jej používania. V tejto súvislosti by ste si mali vybrať protišmykovú a ergonomicky tvarovanú rukoväť.

Jednotlivé zbrane sa môžu líšiť aj veľkosťou a v niektorých ohľadoch aj tvarom. V tomto prípade však nie je možné jednoznačne určiť, ktorý tvar alebo veľkosť je najvhodnejší. Je vhodnejšie vyskúšať rôzne produkty a rozhodnúť sa podľa vlastného pocitu.

Čo sa týka hmotnosti, pištoľ zvyčajne váži okolo 1 kg, ale nie je ťažké kúpiť pištoľ s hmotnosťou 3 kg. Opäť záleží najmä na tom, kto a ako dlho bude pištoľ používať.

Hlučnosť masážneho prístroja

Pri výbere spotrebiča je dobré zvážiť jeho hlučnosť. Nechcete, aby sa po niekoľkých minútach príjemnej masáže stala otravnou.

Lacnejšie modely bývajú zvyčajne hlučnejšie a naopak. Lacnejšie zariadenia na trhu však často prekračujú 60 dB.

Nástavce

Väčšina pištolí sa dodáva s niekoľkými rôznymi hrotmi na špeciálne zacielenie na konkrétne miesto/metódu masáže. Pre každú pištoľ uvádzame nižšie zoznam tipov, ktoré dostanete spolu s pištoľou. Tu je vysvetlenie:

 • Lopta – najčastejšie používaná na stredne intenzívnu masáž celého tela
 • Vidlica – na uvoľnenie a relaxáciu dlhých a úzkych svalov (napr. chrbtice, krku)
 • Doska – na hĺbkovú masáž väčších svalov s väčším napätím
 • Hríb – uvoľnenie svalov v blízkosti kostí, na jemnú masáž
 • Noha – veľmi presný hrot určený na rozpúšťanie spúšťacích bodov
 • Kužel – na ešte hlbšie preniknutie do svalu, masáž spúšťacích bodov
 • Špachtľa – na masírovanie oblastí pri kostiach
 • korkové – na masírovanie oblastí najbližšie ku kostiam (najjemnejšie)

Funkcie a príslušenstvo

Pri veľmi stuhnutých svaloch môžu vysokorýchlostné stroje pomôcť uvoľniť svalové napätie. Za základnú funkciu sa považuje aj stimulácia krvného obehu. Okrem toho pravidelná masáž zlepší celkový stav vášho svalového tkaniva.

Okrem základných funkcií sú zbrane zvyčajne doplnené o ďalšie funkcie, ktoré prinášajú iný druh terapie. Patrí medzi ne teplo a chlad. Teplo pomáha pri svalovej stuhnutosti, okysličuje svalové tkanivo, zvyšuje krvný obeh a pružnosť. Odporúča sa najmä v súvislosti s chronickými zdravotnými problémami. Na druhej strane, chlad bojuje proti akútnym, pretože spomaľuje prietok krvi a znižuje okysličenie v danej oblasti.

Keďže každý z týchto problémov si vyžaduje individuálny prístup, masážna pištoľ by určite mala ponúkať možnosť nastavenia jednotlivých parametrov, ako je amplitúda, frekvencia, pulz alebo rýchlosť.

Cena masážnej pištole

Cena masážnej pištole do 120 € s DPH

Tieto masážne funkcie len rozladia základ. Nebudete mať k dispozícii veľa funkcií, ale aj tak ich nájdete užitočné. Zvyčajne k nim dostanete prídavné zariadenie alebo cestovné puzdro.

Cena masážnej pištole od 120 € do 400 € s DPH

V tejto cenovej kategórii už uvidíte oveľa viac funkcií. Batérie majú vysokú výdrž a motory sú väčšinou tiché a výkonné. Drahšie modely majú amplitúdu viac ako 12 mm a môžu sa pochváliť dobre navrhnutou konštrukciou.

Cena masážnej pištole nad 400 € s DPH

Táto cenová kategória je pomerne široká a nájdete v nej produkty v stovkách eur, zvyčajne s možnosťou mobilnej aplikácie alebo jednoducho stávku na bezpečnosť a osvedčené značky.

Top 5 produktov – recenzie a popisy najlepších masážnych pištolí

Masážna pištoľ Wellife Relax RC-MG-030

Relaxačná masážna pištoľ Relaxačná masážna pištoľ je ideálna pre športovcov a ľudí so sedavým spôsobom života. Zmierňuje svalové napätie a stuhnutosť. Regeneruje svaly po športovom výkone. Zvyšuje rozsah pohybu a zlepšuje prietok krvi. Pomáha pri regenerácii jaziev, zvyšuje prietok lymfy (znižuje opuchy v oblasti končatín). Masážna pištoľ Relax RC-MG-030 má 20 úrovní rýchlosti masáže, pričom najvyššia úroveň poskytuje až 3 300 vibrácií za minútu.

Masážna pištoľ inSPORTline Bitigo

Kompaktný bezdrôtový prístroj s univerzálnou sadou nástavcov na masáž celého tela! Navyše s 20 nastaveniami rýchlosti vibrácií! Masážna pištoľ inSPORTline Bitigo je kompaktný bezdrôtový prístroj, s ktorým sa budete cítiť rovnako pohodlne ako v masážnom salóne! Pomôže vám nielen uvoľniť stuhnuté svaly a stimulovať krvný obeh – pravidelná masáž dokonca zlepší celkový stav vášho svalového tkaniva! V balení nájdete 4 vymeniteľné nástavce, z ktorých každý je vhodný na iný typ masáže.

Verk 15679 Masážna pištoľ KH-320

Masážna pištoľ je revolučné a inovatívne riešenie, ktoré zmení váš pohľad na celkovú rehabilitáciu a regeneráciu tela. Zariadenie navrhli profesionálni terapeuti. Pri vývoji sa kládol dôraz na najvyššiu kvalitu a maximálnu účinnosť. V súčasnosti nie je na trhu účinnejšie zariadenie porovnateľnej kvality. Zariadenie okamžite uvoľňuje stuhnuté svaly kdekoľvek na tele.

Malatec 9678 Masážna pištoľ

Masážna pištoľ je revolučné a inovatívne riešenie, ktoré zmení váš pohľad na celkovú rehabilitáciu a regeneráciu tela. Zariadenie navrhli profesionálni terapeuti. Pri vývoji sa kládol dôraz na najvyššiu kvalitu a maximálnu účinnosť. V súčasnosti nie je na trhu účinnejšie zariadenie porovnateľnej kvality. Zariadenie okamžite uvoľňuje stuhnuté svaly kdekoľvek na tele. Doprajte svojmu telu blahodarné účinky moderných technológií!

Vibračná masážna pištoľ Meviber G-1002

Vibračná masážna pištoľ alebo hĺbkový svalový stimulátor poskytuje pacientovi alebo športovcovi úľavu od bolesti a svalového napätia pomocou malých nárazov a vibrácií.Zvyšuje prietok krvi hĺbková masáž tkanív znižuje bolesť svalov a kĺbov urýchľuje rehabilitačný proces po úraze pomáha predchádzať kŕčom a zmierňuje ich u športovcov pomáha pri regenerácii jaziev zvyšuje prietok lymfy znižuje tvorbu kyseliny mliečnej a podporuje jej elimináciu uvoľňuje a podporuje regeneráciu tkanív.

Značky masážnych pištolí

Masážna pištoľ Theragun

Značka Theragun ponúka najlepšie masážne pištole na trhu vo verziách Prime, Elite a PRO. Cena týchto modelov stúpa s ich kvalitou, pričom modely Prime sa predávajú za približne 390 € a modely Elite za 490 €. Verzia PRO, t. j. náš vybraný model pre náročných zákazníkov, je najsofistikovanejšia a zároveň najdrahšia. Spoločnosť Theragun však neponúka len masážne pištole určené na perkusnú terapiu. Zameriava sa aj na ďalšie masážne prístroje vhodné na vibračné alebo kompresné terapie.

Masážna pištoľ Bodysonic

Bodysonic obohacuje trh o vibračné masážne pištole. Ponúka niekoľko rôznych modelov vrátane mini verzií, ktoré sú o niečo ľahšie a kompaktnejšie. K dispozícii sú aj sady náhradných hlavíc. Na ich webovej stránke si môžete prečítať články o terapii a rôzne odporúčania.

Masážna pištoľ inSPORTline

Ako už bolo spomenuté, inSPORTline ponúka len niekoľko masážnych pištolí, ale za slušnú cenu, ktorá v podstate nepresahuje 100 €. Ak si nie ste istí, či vás zariadenie nadchlo, možno by nebolo zlé začať výber práve tu. Na webovej stránke sú k dispozícii inštruktážne videá a články. V nich je okrem iného opísaný zoznam vymeniteľných prídavných zariadení a účel, na ktorý slúžia.

Často kladené otázky o masážnych pištoľiach

Ako zvoliť intenzitu masáže?

Na túto otázku nie je možné presne odpovedať. Masáž musí byť v prvom rade príjemná a pokiaľ možno by nemala bolieť. Najmä na začiatku budete chcieť zvoliť nižšiu intenzitu, ale po určitom čase, keď si vaše telo na masážnu pištoľ zvykne, môžete intenzitu postupne zvyšovať.

Aj tento čas je dosť individuálny, niekto dokáže zvýšiť intenzitu v relatívne krátkom čase, inému to môže trvať o niečo dlhšie.

Je masážna pištoľ bezpečná?

Zbraň je pri správnom používaní bezpečná. Masáž môžete na mnohých miestach vykonávať sami, ale budete musieť využiť aj pomoc druhej osoby.

Výrobcovia týchto zariadení odporúčajú vyhýbať sa miestam, kde sa nachádzajú cievne štruktúry. Ide o veľké žily na krku, v slabinách a podpazuší. Nemal by sa používať ani na kosti alebo kĺby. Ženy by nemali používať pištoľ na masáž prsných svalov.

Masážna pištoľ: Niekoľko slov o masážnych zbraniach na záver

Prečítali ste si článok o výbere novej masážnej pištole. Dúfame, že sa vám náš tím z rebríčka páčil. sk vám s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitnú masážnu pištoľ, ktorá bude fungovať dlhé roky bez jedinej poruchy a bude vás masírovať všade, kde to budete potrebovať.

Pozrite si tabuľku na začiatku článku a kliknite na porovnanie cien masážnych pištolí. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, hodnotenia používateľov, odborné recenzie a porovnať ceny masážnych pištolí v rôznych obchodoch. Tam môžete zistiť, ktorá masážna pištoľ je kde na sklade a za akú najlacnejšiu cenu ju môžete kúpiť v rôznych obchodoch.