Menu Zavrieť

Elektrické krby

Elektrický krb

Obsah článku

Premýšľate nad kúpou elektrického krbu do vašej domácnosti? Nevyberajte len podľa vzhľadu, ale aj podľa ceny a vlastností. Nie vždy ale platí, že najdrahší krb je zároveň ten najlepší. Zoznámte sa s rôznymi vlastnosťami a funkciami elektrických krbov a tiež so značkami a konkrétnymi krbmi, ktoré patria k tým najžiadanejším.

Elektrické krby: Rebríček TOP 10 najlepších elektrických krbov podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších elektrických krbov. Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré elektrické krby predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 elektrických krbov. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Pokiaľ vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie elektrické krby zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadVýkon el. krbu (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Klarstein GrazElektrický krb Klarstein Graz200094,9Zobraziť v obchodoch
KLARSTEIN LausanneElektrický krb KLARSTEIN Lausanne2000179,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein VillachElektrický krb Klarstein Villach1800204,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein MeranElektrický krb Klarstein Meran185074,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein Studio 5Elektrický krb Klarstein Studio 51800224,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein KaprunElektrický krb Klarstein Kaprun1800194Zobraziť v obchodoch
KLARSTEIN St. MoritzElektrický krb KLARSTEIN St. Moritz1800117,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein ColmarElektrický krb Klarstein Colmar2000174,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein LienzElektrický krb Klarstein Lienz1800189,9Zobraziť v obchodoch
Aflamo PalasElektrický krb Aflamo Palas1800649Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétneho elektrického krbu od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Ako vybrať elektrický krb?

Typy a druhy elektrických krbov

Teplo domova si v dnešnej dobe môžete vykúzliť nielen s naozajstnými kachľami či krbmi. Elektrické krby sú v súčasnej dobe veľmi žiadané a predovšetkým bezpečnejšie. Elektrické krby totiž iba imitujú plameň, ale napriek tomu vo vás vyvolajú ten pravý pocit útulného domova.

Existuje hneď niekoľko typov elektrických krbov

 • Voľne stojaci krb – jeho hlavnou výhodou je to, že s ním môžete bez ťažkostí manipulovať, je možné ho ľubovoľne presúvať z jednej miestnosti do druhej
 • Nástenný krb – tento typ krbu umiestňujeme na stenu pomocou špeciálnych držiakov, podobne ako je to napríklad v prípade televízie
 • Vstavaný krb – vstavané typy krbov sa zapúšťajú do steny, to však predstavuje náročnejšiu manipuláciu ako v prípade nástenných či voľne stojacich krbov
 • Elektrická krbová vložka – klasické krby sú náročné na údržbu, ale elektrická krbová vložka vám ušetrí veľa času a starostí; ľahko a behom pár sekúnd sa umiestni do klasického krbu

Elektrické krby majú samozrejme veľa výhod, ktoré patria k tým užívateľsky najoceňovanejším?

 • Ich údržba je veľmi jednoduchá a rýchla
 • Nevytvárajú žiadny odpad
 • Nie je potrebné disponovať komínom
 • Sú na diaľkové ovládanie
 • Majú oveľa dlhšiu životnosť ako klasické kachle na drevo

Zároveň majú isté nevýhody, ale tie vás od ich kúpy dozaista neodradia:

 • Majú menšiu výhrevnosť oproti klasickým krbom
 • Sú zapojené do zásuvky a kábel môže občas v miestnosti prekážať
 • Ventilátor môže vydávať nepríjemný zvuk
 • Oheň iba imitujú

Z čoho sa elektrické krby vyrábajú?

Elektrické krby sa vyrábajú z najrôznejších materiálov, medzi tie najčastejšie patrí predovšetkým nerezová oceľ, sklo, kameň či drevo. Záleží samozrejme aj na tom, či preferujete rustikálny alebo naopak moderný typ krbu. Rovnako sú dostupné elektrické krby v obľúbenom štýle Provence. Pokiaľ lipnete na elektrickom krbe najbližšie podobný tomu klasickému, odporúčame elektrický krb zhotovený z duba, orecha či mahagónu.

Funkcie a parametre elektrických krbov

Umelý oheň rozhýba vetrák, umiestnený zospodu vetráka, ktorý vzduch rozvíri a ten následne rozhýbe aj látku, ktorá pripomína klasický oheň.

Aký výkon zvoliť?

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý hrá pri výbere elektrického krbu rolu, je samotný výkon krbu. Vykurovací výkon rozhodne nepodceňujte. Najprv si spočítajte veľkosť miestnosti, do ktorej chcete krb nainštalovať. Podľa toho si potom vyberte výkon elektrického krbu. Máte zateplený byt alebo dom? Potom získané metre štvorcové vydeľte štyridsiatich. Ak dom ani byt zateplený nie je, vydeľte číslo dvadsiatich. Teraz ste získali číslo, ktoré predstavuje počet kilowattov za hodinu. Ide však len o hodnotu orientačnú. Najlepšie urobíte, keď sa poradíte s odborníkom na elektrické kachle, ktorý vám dokáže presne poradiť, ktoré elektrické kachle sú pre vás tie najvhodnejšie.

Bežné elektrické krby do domácnosti mávajú výkon 750 až 200 wattov na každú vykurovaciu špirálu. Krb sa dá samozrejme využívať nielen ako prídavné teplo, ale aj ako hlavný zdroj tepla. Je však dobré vedieť, že veľké a výkonné elektrické kachle potrebujú vyššie napätie, teda aspoň 240 voltovú zástrčku. Menšie krby si vystačia so 120 voltovými zásuvkami.

Nezabudnite na kvalitný ventilátor

Aby ste vyhriali celú miestnosť, potrebujete aj veľmi kvalitný ventilátor. Ten pomocou vykurovacích špirál vháňa ohriaty vzduch do miestnosti. Lenže čím vyšší výkon krb má, tým je hlučnejší. Preto ho radšej neumiestňujte do spálne ani do detskej izby, kde by mohol rušiť.

Rozmery a váha elektrického krbu

Veľmi dôležitými vlastnosťami krbu sú aj jeho rozmery a váha. Voľne stojace aj tie nástenné elektrické krby sú na slovenskom trhu dostať ako vo variante na šírku, tak aj na výšku. Sú preto veľmi variabilné a flexibilné. Zároveň si môžete zaobstarať krb s rozmerom pokojne aj dva metre na šírku, a samozrejme aj menšie. Váha toho najmenšieho elektrického krbu sa pohybuje okolo ôsmich kilogramov, tie najväčšie mávajú okolo dvadsiatich. Ak ale ešte nie ste pevne rozhodnutí, kam krb umiestnite, radšej zvoľte menší s nižšou váhou.

Elektrické krby: Príslušenstvo

Ku krbom tiež existuje príslušenstvo, ktoré rozširuje ich funkcie. Čo všetko váš krb dokáže?

 • Diaľkové ovládanie – vďaka nemu môžete krb bez problémov ovládať napríklad z pohovky alebo od jedálenského stola; vďaka nemu si upravíte teplotu, silu plameňa a tiež ho môžete prostredníctvom ovládania zapnúť a vypnúť
 • Vykurovanie – aj bez ovládača môžete regulovať teplotu v miestnosti
 • LED osvetlenie – vám umožní priblížiť sa ku klasickému krbu, vďaka LED osvetleniu vám bude viac pripomínať ten skutočný
 • Vstavaný reproduktor – ten už v dnešnej dobe elektrickému krbu umožňuje vydávať zvuk ako klasický krb, vďaka nemu preto budete počuť reálne praskanie dreva
 • Digitálne ovládanie – lacnejšie modely majú manuálne ovládanie, tie drahšie už disponujú ovládacím panelom s termostatom
 • Ochrana proti prehriatiu – ak budú elektrické kachle zapnuté dlhšiu dobu, automaticky sa vypnú, aby nedošlo k prehriatiu
 • Cool-to- touch – túto funkciu elektrických kachlí oceníte najmä v domácnostiach s malými deťmi a domácimi miláčikmi; táto nová technológia umožňuje, aby elektrický krb zostal chladný, a tak sa nemôžu deti ani zvieratá popáliť
 • Osvetlenie bez ohrevu – pokiaľ nepotrebujete teplo, ale chcete navodiť príjemnú či romantickú atmosféru, stačí krb pomocou jednoduchej funkcie osvetliť, ale teplo vydávať nebude

Cena elektrického krbu: Koľko by elektrický krb mal stáť?

Cena elektrického krbu do 120 € s DPH

Krby pohybujúce sa do 120 eur patria medzi tie základné, teda s obmedzenými funkciami. Oceníte ich predovšetkým v malých priestoroch. Väčšinou sú v tejto kategórii na zohnanie nástenné krby a krby voľne stojace. Krby mávajú maximálny výkon zhruba okolo 900 W.

Cena elektrického krbu od 120 € do 400 € s DPH

Ide o strednú cenovú kategóriu typickú pre krby, ktoré disponujú výkonom okolo 1 500 W a prepracovanejšou imitáciou skutočného ohňa. Nechýba ani digitálne ovládanie s možnosťou nastavenia rôznych stupňov teploty.

Cena elektrického krbu nad 400 € s DPH

Krby v tejto cenovej relácii patria k tým najkrajším a zároveň aj najprepracovanejším. Výkon dosahuje 2 000 W s regulovateľnými stupňami, nechýba diaľkové ovládanie ani skutočne takmer autentický oheň vďaka 3D imitácii prevedenia.

A ktoré krby sú v súčasnosti tými najžiadanejšími?

Elektrický krb Klarstein Lausanne

Elektrický krb s výkonom 2 000 W a hmotnosťou 16 kg dokáže navodiť príjemnú atmosféru v každom byte či dome. Má teplovzdušný ventilátor a diaľkové ovládanie pre ľahkú manipuláciu.

Elektrický krb Klarstein Chamonix

Vďaka svojim rozmerom je tento krb úplne neprehliadnuteľný. Navodí neskutočne romantickú atmosféru a navyše jeho vzhľad pripomína ten klasický. Konštrukcia je zhotovená z pevného dreva s bielym lakom. Má teplovzdušný ventilátor a výkon 2 000 W. Navyše je neskutočne tichý.

Elektrický krb Klarstein St. Moritz

Čierny dizajn dreva je veľmi elegantný a taktiež moderný. Tiež má autentické kovové rúčky a decentne zakrivené nožičky. Výkon krbu môžete nastaviť až do 1 800 W. Ku všetkému je veľmi tichý. V neposlednom rade určite oceníte to, že spínač a regulátor sú decentne zakryté tak, aby nekazili celkový dizajn elektrického krbu.

Elektrický krb Klarstein Feuerschale, FP1

Predstavuje jeden z najmodernejších elektrických krbov súčasnosti. Ventilátor horúceho vzduchu navyše ponúka dva vykurovacie stupne s 1 800 W. Tento výkon bohato vystačí na výtop miestnosti o 40 m². Krb taktiež umožňuje presné vykurovanie miestnosti vďaka termostatu s rozsahom od 10 stupňov Celzia do 32 stupňov Celzia.

Elektrické krby G 21 Fire Lofty

Disponuje jednoduchým zapojením do zásuvky a ochranou proti prehriatiu. Veľmi reálne napodobňuje skutočný oheň a taktiež ponúka hneď niekoľko možností nastavenia – efekt s reálnym plameňom bez ohrevu a taktiež s ohrevom.

Ktoré značky elektrických krbov patria k tým najlepším?

Podľa pomeru ceny a výkonu sme pre vás vybrali výrobcu, ktoré skutočne len tak niekto neprekoná.

Medzi najlepšie značky elektrických krbov bezpochyby patria tieto

 • Klarstein – nemecká značka je známa svojou vysokou kvalitou a nadčasovosťou krbov
 • Dimplex – krby od tejto značky sú takmer na nerozoznanie od klasických krbov
 • Ardes – talianska kvalita sa u tejto značky rozhodne nezaprie; svojimi výrobkami chcú ľuďom zlepšovať život a zároveň zmodernizovať domácnosť
 • Igotherm – aj tento výrobca patrí k tým najlepším na trhu; zaručuje kvalitu aj dlhú životnosť
 • G21 – táto značka predstavuje zlatú strednú cestu v pomere cena – výkon

Najčastejšie kladené otázky k elektrickým krbom

Kedy je najlepšie začať uvažovať o obstaraní elektrického krbu?

Elektrický krb si najskôr radi zaobstaráte do nového domova, v prípade, že chcete navodiť romantickú atmosféru a útulno alebo aj v prípade, že si chcete prikúriť.

Vyžaduje inštalácia elektrického krbu nejaké stavebné či technické úpravy bytu?

Nie, stačí vám len dostatočný priestor na vami vybraný krb, a samozrejme aj elektrická zásuvka. Rovnako je tiež možné do existujúcej murovanej stavby vložiť krbovú vložku.

Ako sa mám starať o krbovú vložku?

K tomu je potrebné použiť prachovku s umelými vláknami či handričku, ktorá nepúšťa chlpy. Nikdy však nepoužívajte čistiace prostriedky na drevo ani kov. Zanechávajú po sebe škvrny.

Dá sa vymeniť imitácia efektu v krbe?

Väčšina krbov má imitáciu efektu krbu daný. U niektorých drahších a prepracovanejších krbov ale možno vymeniť imitáciu polien napríklad za imitáciu okruhliakov alebo uhlia.

Elektrické krby: Pár slov o elektrických krboch na záver

Prečítali ste si článok o výbere nového elektrického krbu do domácnosti. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitný elektrický krb, ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny elektrických krbov v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorý elektrický krb je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ho je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.