Menu Zavrieť

Masážne prístroje na nohy

Masážny prístroj na nohy

Na unavené nohy po dlhom dni sa sťažuje mnoho ľudí. Niekedy naše nohy sťažnú po dlhej prechádzke. Niekedy môžete mať dokonca opuch a niekedy je na vine naša obuv. Vysoké ihličkové podpätky vyzerajú skvele na nohách, ale pre naše chodidlá sú naozajstným zabijakom. Ďalšou príčinou ťažkých nôh sú okrem iného problémy s krvným obehom. Pokiaľ ste niekedy premýšľali, ako pomôcť svojim nohám po dlhom dni, máme pre vás niečo, čo vám pomôže.

Máme stále viac práce. Veľa času trávime prácou a stále menej odpočinkom. A aj ten má cenu zlata, pretože naše životy sú stále viac stresujúce. Preto hľadáme spôsoby, ako si oddýchnuť, kde môžeme ľahko zregenerovať svoju myseľ a telo. Bohužiaľ nie každý si môže dovoliť pravidelné návštevy profesionálneho maséra. Niektorí ľudia majú problém nájsť si čas na regeneračné procedúry. Preto boli vytvorené špeciálne zariadenia, ktoré nám pomáhajú relaxovať doma. Jedným z nich je masážny prístroj na nohy. Vďaka tomuto zariadeniu môžeme uviesť svoje telo (hlavne nohy) do stavu potrebnej relaxácie. Uľavte si od stresu a napätia s pomocou masážneho prístroja nôh.

Či už ste akéhokoľvek veku alebo pohlavia, vaše nohy majú právo byť unavené, ale nemusí to viesť k tomu, že zvyšok dňa strávite v posteli. Skvelým riešením, ktoré vám pomôže zlepšiť stav vašich nôh a tiež vám uľaví, je masážny prístroj na nohy. Masážny prístroj na nohy je výrobok, vďaka ktorému môžete doma vykonávať procedúry, za ktoré by ste inak museli draho platiť.

Vďaka slušnému zastúpeniu masážnych prístrojov dostupných na trhu si určite vyberiete niečo pre seba. Masážny prístroj na nohy vám prinesie oddych po dlhom pracovnom dni.

Masážne prístroje na nohy: Rebríček TOP 10 najlepších masážnych prístrojov nôh podľa recenzií zákazníkov

Tu nájdete náš výber najlepších masážnych prístrojov na nohy. Tie sme vybrali analýzou užívateľských recenzií na portáli Heureka a najväčších slovenských e-shopoch, ktoré masážne prístroje nôh predávajú a majú ich skladom. Vďaka tomu sme pre vás vybrali TOP 10 masážnych zariadení na nohy. Tieto produkty sme následne zoradili do tejto tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Pokiaľ vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, je možné si najlepšie masážne prístroje zoradiť podľa najnižšej ceny.

NázovVzhľadMax. veľkosť nohy (číslo obuvi)TypOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Beurer FM 90Masážny prístroj na nohy Beurer FM 9046Masážna topánka (suché masáže)169,99Zobraziť v obchodoch
Beurer FB 35Masážny prístroj na nohy Beurer FB 3546Vodné aj suché masáže55,3Zobraziť v obchodoch
Beurer FB 50Masážny prístroj na nohy Beurer FB 5046Vodné179,3Zobraziť v obchodoch
VibroLegsMasážny prístroj na nohy VibroLegsSuchá masáž117,8Zobraziť v obchodoch
inSPORTline KurkisspaMasážny prístroj na nohy inSPORTline Kurkisspa47Vodné129,3Zobraziť v obchodoch
inSPORTline LevickMasážny prístroj na nohy inSPORTline Levick44,5Suchá masáž239Zobraziť v obchodoch
Sencor SFM 3721Masážny prístroj na nohy Sencor SFM 372146Vodné31,63Zobraziť v obchodoch
Wellife Shiatsu MD-00091Masážny prístroj na nohy Wellife Shiatsu MD-00091Suchá masáž64,99Zobraziť v obchodoch
Klarfit Feetmaster MSS2Masážny prístroj na nohy Klarfit Feetmaster MSS244,5Masážna topánka (suché masáže)139,9Zobraziť v obchodoch
Sencor SFM 3720GRMasážny prístroj na nohy Sencor SFM 3720GR46Vodné34,2Zobraziť v obchodoch
Po vašom kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ vás presmerujeme na porovnávací web Heureka. Na Heureke si môžete porovnať ceny rôznych obchodov a prečítať si hodnotenie konkrétneho masážneho prístroja na nohy od zákazníkov, ktorí s týmto produktom už majú viac skúseností.

Ako si vybrať masážny prístroj na nohy?

Už dlho je známe, ako blahodárne pôsobí masáž nôh na naše telo. Taká masáž nielen posilňuje svaly, ale odstraňuje aj upchaté cievy. Znižuje aj bolesť a odstraňuje svalové napätie. Stlačením vhodných tlakových bodov na chodidlách môžeme pozitívne ovplyvniť činnosť jednotlivých orgánov a častí tela. Niektorí veria, že správna masáž chodidiel môže zlepšiť fungovanie nervového alebo tráviaceho systému. A už viete, aký masážny prístroj na nohy si vybrať? Pokiaľ nie, pripravili sme pre vás tento článok, ktorý vám pomôže s výberom dobrého masážneho prístroja nôh.

Pozrieme sa tu na typy masážnych prístrojov na nohy, funkcie, príslušenstvo, výkon a mnoho ďalšieho. Samozrejme tu nájdete aj sekciu o cene masážneho prístroja, ako už býva v našich článkoch na Rebríčkátore zvykom.

Typy masážnych prístrojov na nohy

Vodné masážne prístroje nôh

Najobľúbenejším typom masážneho prístroja na nohy je vodný masážny prístroj. Modely tohto typu kombinujú upokojujúci účinok vody a mechanickú masáž pomocou špeciálnych valčekov. Pomocou tohto typu zariadenia počas jednej procedúry uvoľníme svoje telo a svaly. Okrem toho sa staráme o svoje nohy. Vďaka namáčanie vo vode sa môžeme zbaviť stvrdnutej pokožky. Napriek tomu, že sú určené pre prácu s vodou, niektoré zariadenia tohto typu je možné používať aj na sucho. Tieto masážne prístroje majú rôzne funkcie a rôzne typy masáží. Ich prevádzku tak môžeme prispôsobiť svojim potrebám.

Masážny prístroj na nohy – masážna topánka

Často sa stretneme aj so suchými masážnymi prístrojmi na nohy (môžu byť označované ako masážne topánky). Špeciálne, vstavané prvky masírujú naše boľavé nohy. A tu máme možnosť vybrať si z niekoľkých režimov masírovania. Výhodou tohto typu masážneho prístroja je, že jeho aktivácia nevyžaduje veľa práce. Stačí nájsť najbližší zdroj elektriny a už si môžeme užívať liečebnú masáž. Tieto modely sú na rozdiel od vodných masážnych prístrojov taktiež kompaktnejšie a nepotrebujú takú údržbu ako vodné masážne prístroje.

Drevený masážny prístroj na nohy

Ďalším typom masážneho prístroja je drevený masážny prístroj na nohy. Ide o najtradičnejší model masážneho prístroja. Vyžaduje tiež viac práce od používateľa. Tento typ zariadenia sa skladá z rotujúcich valčekov, ktoré sa dajú do pohybu, keď sa na nich pohybujú naše nohy. Keďže má malé rozmery, môžete si ju ľahko vziať so sebou na cesty alebo do práce. Vďaka tomu, že je vyrobená z dreva, ju môžete používať aj napr. v sprche a zosilniť jej masážny účinok teplou vodou.

Infračervený masážny prístroj nôh

Menej obvyklý je infračervený masážny prístroj na nohy. Je vybavený lampou vyžarujúcou infračervené svetlo. Toto svetlo preniká do tkanív, a tým ich zahrieva a má na ne terapeutický účinok. Majú analgetický, protizápalový a regeneračný účinok. Masáž sa teda nevykonáva tradičnou metódou, kedy tlak spôsobuje úľavu od bolesti.

Výkon

Parametrom, ktorému by sme mali venovať pozornosť pri nákupe masážneho prístroja na nohy, je výkon. Záleží na tom, ako efektívne bude zariadenie fungovať. Odporúča sa vyberať zariadenia, u ktorých je tento parameter približne 100 W. Nemali by sme ľutovať nákup takéhoto zariadenia, pretože podľa mnohých názorov funguje tak efektívne, že sa môžete rýchlo uvoľniť.

V obchodoch samozrejme ľahko nájdete masážne prístroje na nohy s oveľa vyšším výkonom, ktorý dosahuje niekoľko sto wattov. Môže sa však stať, že zariadenie s takýmito parametrami bude hlučné. Preto pred konečným rozhodnutím o nákupe stojí za to vyhľadať recenzie produktu a skontrolovať, ako túto otázku hodnotia ostatní užívatelia.

Veľkosť nohy

Veľkosť nohy je veľmi dôležitým parametrom. Nechcete si predsa kúpiť masážny prístroj na nohy, do ktorého sa vám nezmestí vaša noha. Pozerajte sa teda na udávanú maximálnu veľkosť nohy. Veľkosť je rovnaká ako pri číslovaní topánok.

Masážne prístroje na nohy a ich funkcie

Najväčšiu škálu funkcií a typov masáží nájdete pri vodných masážnych prístrojoch na nohy. Po prvé, často sa stretávame s funkciou ohrevu vody. Vďaka nemu nebudeme musieť meniť vodu v prístroji každých 10 minút, pretože zostane teplá po celú dobu ošetrenia, či už trvá 15 minút alebo hodinu. V týchto modeloch často nájdete aj bublinkové, reflexné, relaxačné a vibračné masáže. Napriek tomu, že sú tieto prístroje určené na masáž vodou, niektoré vodné masážne prístroje majú možnosť „suchej“ masáže, tj. bez použitia vody. Pri modeloch na vodnej báze je tiež vhodné skontrolovať, či model masážneho prístroja nôh obsahuje parametre, ktoré nám umožnia starať sa o pokožku nôh, napr. pemzu.

Ľudia, ktorí majú problémy s plesňami nôh, by si mali vybrať model s generátorom ozónu, ktorý má antibakteriálne vlastnosti. Pomáha tiež pri odstraňovaní zápachu nôh. V predaji nájdeme aj také modely, ktoré po masáži ponúkajú sušenie nôh a nechtov.

„Suché“ masážne prístroje na nohy však umožňujú užívateľovi nastaviť rýchlosť pohybu masážnych hlavíc. Niektoré modely majú navyše zabudovanú infračervenú funkciu alebo špecializovanú masáž, napríklad shiatsu masáž.

Ako používať masážny prístroj na nohy?

Ľudia, ktorí sa sťažujú na unavené alebo boľavé chodidlá, určite rýchlo spoznajú výhody masážneho prístroja na nohy. Toto zariadenie vám umožní relaxovať po náročnom dni a zabudnúť na stresové situácie. Pre niektorých spotrebiteľov je však ťažké ho používať. Preto sme pre vás zhromaždili tipy, ktoré masáže nôh používatelia odporúčajú a ako ich používať.

Ako správne používať masážny prístroj na nohy?

Masážny prístroj na nohy je veľmi ľahko použiteľný, takže by s jeho používaním nemal mať nikto problém (ani ľudia, ktorí s podobným zariadením doteraz neprišli do styku). Väčšina masážnych prístrojov dostupných na trhu môže vykonávať masáž tak na sucho, ako aj na mokro, tj vo vode. Pokiaľ máte záujem o prvú možnosť, stačí vložiť nohy do prístroja a položiť ich na masážne nástavce. Po aktivácii zariadenia ucítite príjemné vibrácie, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepríjemnej bolesti nôh. Táto vibračná masáž taktiež pomáha neutralizovať svalové napätie a zlepšuje krvný obeh.

Podľa mnohých ľudí je liečba vodou veľmi príjemná a dokáže upokojiť nervy. Na masáž môžete použiť svoj obľúbený slaný kúpeľ alebo kúpeľ nôh. Pred zapnutím zariadenia naplňte nádrž primeraným množstvom vody (nemalo by presiahnuť zreteľne označený ukazovateľ „max“) a potom do nej vložte nohy. Potom už stačí len zvoliť správny režim (obvykle ich je niekoľko, napr. masáž + bublinky alebo masáž + udržovanie teploty vody) a relaxovať. Rovnako ako každé zariadenie však majú aj vodné masážne prístroje na nohy určité kontraindikácie pri používaní, preto si vždy prečítajte odporúčania výrobcu.

Akú kozmetiku môžeme použiť na mokrú masáž?

Ako už bolo spomenuté, nádržku masážneho prístroja naplnenú vodou je možné naplniť obľúbenou kozmetikou do kúpeľa nôh, napríklad soľou s príjemnou vôňou, ktorá má hydratačné alebo protiplesňové účinky. Je dôležité, aby zvolený výrobok nepenil (obvykle je to uvedené aj v návode na použitie prístroja). Majte to na pamäti, pretože použitie nesprávnej kozmetiky môže viesť k poruche zariadenia.

Ako dlho by mala masáž nôh trvať?

Masáž nôh pomocou masážneho prístroja by mala trvať približne 10 minút. To je pre odpočinok nôh úplne dostačujúce. V prípade potreby môžeme tiež mierne predĺžiť dobu trvania ošetrenia, ale nemalo by to byť dlhšie ako 20 minút, predovšetkým kvôli zvýšenému riziku prehriatia prístroja. Ak chcete masáž predĺžiť, je najlepšie prístroj po 20 minútach vypnúť, počkať, až vychladne, a potom ho znova zapnúť.

Ako udržovať masážny prístroj na nohy?

Po masáži vylejte vodu z nádržky otvorom na to určeným. Po každom použití prístroj dôkladne očistite handričkou namočenou vo vode s jemným čistiacim prostriedkom. Týmto spôsobom sa zbavíte zvyškov soli alebo iných kozmetických prípravkov použitých pri masáži. Nezabudnite na to, že na čistenie masážneho prístroja nesmiete používať silné chemické prostriedky, pretože by mohli poškodiť jeho kryt. Po umytí treba nádrž opláchnuť a vytrieť do sucha.

Ako bezpečne používať masážny prístroj na nohy?

Pri používaní masážneho prístroja na nohy nezabudnite, že by prístroj nemal byť pri nalievaní vody do zásobníka zapojený do siete. Zariadenie by sa malo ovládať suchými rukami a samotnú masáž je možné vykonávať iba posediačky (na zariadenie nestojte). Musíte sa tiež uistiť, že otvory v základni výrobku nie sú zakryté mäkkými materiálmi na podlahe. Pokiaľ budeme dodržiavať tieto pravidlá, bude používanie masážneho prístroja úplne bezpečné a pohodlné.

Cena masážneho prístroja nôh

Veľa ľudí určite zaujíma, koľko by mali zaplatiť za nový a zároveň kvalitný masážny prístroj nôh. Zariadenie so zodpovedajúcimi parametrami, teda také, ktoré nám zaručia možnosť efektívnej relaxácie, je možné zaobstarať už za cenu okolo 25 € vrátane DPH. To nie je veľa vzhľadom na výhody jeho používania.

Čím je zariadenie výkonnejšie, od čím známejšieho výrobcu pochádza a čím kvalitnejšie sú použité materiály, tým je obvykle drahšie. Maximálna cena masážneho prístroja na nohy, a to aj veľmi obľúbeného modelu, obvykle nepresahuje 120 € s DPH.

Na čo slúži masážny prístroj na nohy?

Masážny prístroj na nohy je zariadenie so širokou škálou účelov. Zariadenie slúži predovšetkým na relaxáciu. Naliatím vody do misky a zapnutím jemného masážneho režimu môžete rýchlo zrelaxovať vaše unavené nohy. Používanie tohto vybavenia sa odporúča najmä po náročnom dni a ľuďom, ktorí trávia väčšinu času na nohách. Masážny prístroj na nohy nielen upokojuje nervy, ale zlepšuje aj náladu. Keď si počas dňa venujete niekoľko minút, získate viac energie k činnosti. Správne vykonávaná masáž tiež stimuluje krvný obeh. Masážny prístroj má skutočne mnoho výhod.

Možné kontraindikácie používania masážnych prístrojov na nohy

Masáže pôsobia na celé naše telo, a hoci sú vo väčšine prípadov zdraviu prospešné, pri niektorých ochoreniach a problémoch nie sú vhodné.

To platí predovšetkým pre tieto zdravotné problémy:

 • Akútna tromboflebitída
 • Akútna infekcia
 • Vyčerpanie organizmu
 • Pooperačné stavy
 • Horúčka
 • poranenia kože, ako sú rany, omrzliny alebo popáleniny,
 • Diabetes (aj keď sa tu niekedy indikujú masáže).

Ak máte pochybnosti o odporúčaniach alebo kontraindikáciách masáží, požiadajte o radu svojho lekára.

Aký masážny prístroj na nohy si kúpiť?

Masážny prístroj na nohy je rozhodne zariadenie, ktoré vám umožní relaxovať po náročnom dni v práci. Ako ale nájsť ten správny model? Čo treba v tomto prípade zohľadniť? Poďme sa pozrieť ešte na ďalšie parametre, ktoré je dobré zvážiť pred nákupom masážneho prístroja nôh.

 • Funkcie – najčastejšie masážne prístroje na nohy ponúkajú bublinkovú masáž, hrejivú masáž, vibračnú masáž a relaxačnú masáž. Veľa modelov ponúka niekoľko možností súčasne. Okrem toho sú k dispozícii masážne prístroje nielen na chodidlá, ale aj na lýtka. Obľúbené sú aj prístroje vybavené infračerveným žiarením, ktoré má pozitívny vplyv na celé telo.
 • Hlučnosť – v praxi veľmi hlasné prístroje neumožňujú relaxáciu. To je však do značnej miery individuálna záležitosť.
 • Možnosť výroby ozónu – moderné masážne prístroje majú funkciu výroby ozónu, ktorá je užitočná najmä pre osoby s ekzémami. Ozón pôsobí antibakteriálne a obmedzuje potenie nôh.
 • Udržiavanie konštantnej teploty vody – vďaka tejto funkcii si môžete kedykoľvek vychutnať relaxačnú masáž nôh pri teplote vody, ktorú si sami zvolíte.
 • Možnosť pridať do vody soľ a vonné oleje – všetky masážne prístroje na nohy pracujú s vodou, ale len niektoré umožňujú pridať do vody oleje alebo soli.
 • Prídavné funkcie – jednou z najobľúbenejších prídavných funkcií je automatické vypnutie. Užívateľ tak môže hneď na začiatku nastaviť maximálnu dĺžku masáže. Zvyčajne je to asi 20 minút. Po uplynutí tejto doby sa zariadenie samo vypne. Mnoho masážnych prístrojov má aj vymeniteľné vankúšiky, ktoré zvyšujú ich funkčnosť. Okrem valčekov s hrbolčekmi sú k dispozícii aj masážne kefy, pemza alebo hroty na masáž reflexných bodov chodidla. Veľa masážnych prístrojov ponúka aj funkciu sušenia.
 • Veľkosť misky na nohy – vaše nohy by sa mali do masážnej misky pohodlne vojsť. Pokiaľ zariadenie používa viac ľudí, oplatí sa zvoliť univerzálny model.

Ak máte pochybnosti o odporúčaniach alebo kontraindikáciách masáží, požiadajte o radu svojho lekára.

Oplatí sa kúpiť masážny prístroj na nohy?

Za nás rozhodne áno. Masážny prístroj na nohy je nenápadné, ale veľmi užitočné zariadenie. Príde vhod všetkým, ktorí denne pracujú v stoji aj viac. Je neoceniteľný pre tehotné ženy alebo mladé matky. Konieckoncov, obdobie tehotenstva nie je pre nohy príliš pozitívne. Masáž nôh ocenia ľudia všetkých vekových kategórií, vrátane starších a chorých.

Masážne prístroje na nohy pomáhajú v boji proti vzniku kŕčových žíl a zlepšujú krvný obeh v nohách. Vďaka nim sú nohy menej bolestivé a celé telo sa môže uvoľniť. Už niekoľkominútová masáž chodidiel do značnej miery zlepšuje prekrvenie tkanív. Správny krvný obeh sa medzitým premieta do regenerácie tkanív. Vďaka tomu sú nohy krásne a zdravé. Zaujímavé je, že na chodidlách prstov a nôh sa nachádzajú dôležité aktívne body, ktoré sú zodpovedné za činnosť vybraných orgánov a systémov. Ich masáž má pozitívny vplyv na celkový zdravotný stav.

Masážne prístroje nôh: Pár slov o masážnych prístrojoch na nohy na záver

Prečítali ste si článok o výbere nového masážneho prístroja na nohy pre vaše unavené chodidlá. Dúfame, že vám náš tím z Rebríčkátor s touto úlohou pomohol a vy si vyberiete kvalitný masážny prístroj nôh , ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jediného problému.

Pozrite sa do tabuľky na začiatku článku a prekliknite sa na porovnanie cien. To vás presmeruje na porovnávací portál Heureka, kde si môžete prečítať recenzie zákazníkov, užívateľov, odborné recenzie a porovnať si ceny masážnych prístrojov na nohy v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam, ktorý masážny prístroj na nohy je kde skladom a za akú najlacnejšiu cenu ju je možné zakúpiť v rôznych obchodoch.